Moje przemyślenia

IDG uruchamia serwis o Androidzie czyli androidlife.pl

GM
Grzegorz Marczak
15

IDG czyli wydawca między innymi takich serwisów jak IDG.pl, internetstandard.pl itp. pochwalił mi się ostatnio swoim nowym portalem tematycznym dotyczącym mobilnego systemu Google czyli Androida. Zarówno serwis jak i pierwsze wydanie papierowe magazynu Android Life (jako wydanie specjalne PWC) miały...

IDG czyli wydawca między innymi takich serwisów jak IDG.pl, internetstandard.pl itp. pochwalił mi się ostatnio swoim nowym portalem tematycznym dotyczącym mobilnego systemu Google czyli Androida. Zarówno serwis jak i pierwsze wydanie papierowe magazynu Android Life (jako wydanie specjalne PWC) miały premierę w okolicach pierwszego czerwca.

Piszę o tym dlatego, że moim zdaniem jest to bardzo dobry ruch ze strony IDG choć mocno spóźniony. Potencjał Androida dostrzegli wcześniej autorzy serwisu Android.com.pl, który dość dynamicznie się rozwija i na ten dzień jest chyba najpopularniejszym miejscem z newsami o Androidzie.

Oczywiście IDG to starzy wyjadacze jeśli chodzi o media technologiczne w Polsce i jeśli tylko firma się przyłoży to przy ich kontaktach w branży na pewno będą mogli szybko wypromować i rozwinąć swój portal.

Jeśli chodzi o Androidlife to sam strona www jest dość przyzwoicie wykonana, nie jest to wprawdzie moja stylistyka ale pewnie nie do końca jestem w targecie bo zakładam, że portal kierowany jest do trochę młodszych internautów. W serwisie oprócz klasycznych newsów (2 akapity maks) mamy też sekcję z poradami, coś na kształt katalogu z aplikacjami oraz forum. IDG zapowiedziało też, że będzie sporo testów urządzeń pracujących pod systemem Android.

Zastanawiam się czy portal o Androidzie to sygnał, że coś w Polskim IDG drgnęło i oprócz konferencji firma będzie teraz bardziej aktywna w internecie ? Może powstaną kolejne portale tematyczne ? (choć applelife.pl jest już zajęte).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleIDGAndroid