Felietony

Co o innych platformach myślą developerzy Apple

Grzegorz Marczak
Co o innych platformach myślą developerzy Apple
5

Businessinsider.com opublikował ciekawą ankietę jaka była przeprowadzona (dla firmy Piper Jaffray) podczas konferencji WWDC na próbie 45 developerów. Zadano im w sumie 7 pytań związanych z platformami mobilnymi dla których tworzą aplikację, ich opinii na temat możliwości zarabiania na aplikacjach, o...

Businessinsider.com opublikował ciekawą ankietę jaka była przeprowadzona (dla firmy Piper Jaffray) podczas konferencji WWDC na próbie 45 developerów. Zadano im w sumie 7 pytań związanych z platformami mobilnymi dla których tworzą aplikację, ich opinii na temat możliwości zarabiania na aplikacjach, oraz o potencjale każdego z systemów mobilnych.

Wyniki są bardzo interesujące (tabelka poniżej) ponieważ praktycznie wszyscy odpowiedzieli, że tworzą programy na ipada i iphona.

Twierdząc, zgodnie że iOS to najłatwiejsza z platform oraz daje najlepsze możliwości na zarabianie pieniędzy. Średnia stworzonych aplikacji na developera wynosiła aż 7. Mimo dość stanowczego poglądu, że w tej chwili iOS jest najlepszą platformą to aż 47% przyznało się, że tworzą programy również na Androida (36% na BlackBerry i 13% na WP7). W odpowiedzi na pytanie, która platforma ma największy potencjał odpowiedź była dość oczywista bo 51% wskazało iOS, na drugi miejscu natomiast z 40% znalazł się Android (mimo iż 100% twierdziło że najlepiej "monetyzują" swoją pracę na iOS).
Szczerze mówiąc developerzy iOS to zasób, którego Apple powinna zazdrościć każda firma.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Apple