Polska

Co i kogo zobaczymy na tegorocznym Intel Extreme Masters?

Paweł Winiarski
Co i kogo zobaczymy na tegorocznym Intel Extreme Masters?
11

W ubiegłym roku frekwencja dopisała, Spodek okazał się świetnym miejscem na tego typu imprezę. Już za kilka dni przekonamy się, czy w tym roku będzie lepiej. A wiele wskazuje na to, że się to uda. Zobaczcie co ciekawego czeka na Was na Intel Extreme Masters 2015. 73 tysiące - tyle osób oglądało w...

W ubiegłym roku frekwencja dopisała, Spodek okazał się świetnym miejscem na tego typu imprezę. Już za kilka dni przekonamy się, czy w tym roku będzie lepiej. A wiele wskazuje na to, że się to uda. Zobaczcie co ciekawego czeka na Was na Intel Extreme Masters 2015.

73 tysiące - tyle osób oglądało w Katowickim Spodku Intel Extreme Masters 2014. 10 milionów - tylu widzów śledziło na bieżąco mecze za pośrednictwem internetowego serwisu Twitch. W tym roku organizatorzy imprezy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania i zapewne pomogą w tym odbywające się w przylegającym do katowickiego Spodka Międzynarodowym Centrum Kongresowym (pow. 8 tyś m kw.) targi elektronicznej rozrywki IEM Expo.

IEM Expo Katowice

Jeśli zdecydujecie się odwiedzić Międzynarodowe Centrum Kongresowe, koniecznie sprawdźcie Intel Experience Zone. Zaprezentowane tam zostaną najnowsze technologie, między innymi sprzęt dla graczy, komputerowo-tabletowe hybrydy 2 w 1 aż po kreujące wirtualną rzeczywistość kamery 3D Intel RealSense. Nie spodziewajcie się jednak małego, niepozornego stoiska. Intel Experience Zone odbywać się będzie na powierzchni 650 m kw.

Jednak Intel Extreme Masters kojarzy się przede wszystkim z grami. I słusznie - co ciekawego zobaczymy?

Gracze startujący w turnieju StarCraft II

Dokładny rozkład rozgrywek SCII znajdziecie tu.

Ekipy startujące w turnieju League of Legends

Dokładny rozkład rozgrywek LoL-a znajdziecie tu.

Na fanów e-sportu czeka również turniej Counter Strike: Global Offensive. Zawody finałowe zostaną rozegrane 15 marca w systemie BO3 (best of three) Single Elimination na scenie Counter-Strike: Global Offensive. Co ciekawe, na IEM-ie pojawią się również żeńskie drużyny. Chyba nie muszę mówić, że wszyscy kibicujemy uroczym Polkom z Alsen-Team?

Wstęp na mecze w Spodku oraz na imprezy towarzyszące w Międzynarodowym Centrum Kongresowym jest darmowy. Jeśli posiadacie bilety lub karnety wczesnego dostępu, skorzystacie z przywileju zajęcia miejsc w pierwszej kolejności. Wpuszczanie ludzi do Spodka zacznie się od godziny 10:00.

Jeśli nie lubicie drukować mapek, a boicie się zgubić, wystarczy zaopatrzyć się w specjalną aplikację dostępną na iOS i Androida. Poza planami lokali, na których odbędzie się impreza, znajdziecie tam plany rozgrywek w główne gry, profile drużyn i zawodników oraz bonusy dla fanów Counter Strike: Global Offensive.

Sprawdźcie też koniecznie, co na IEM 2015 przygotowali dla Was inni wystawcy:

Acer – otwarte turnieje „Counter-Strike: Global Offensive”, Dota 2 - turnieje 1 vs 1 oraz turniej Acer All-Stars Dota 2, premiery sprzętowe, laptopy IEM Limited Edition

Alsen – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive”, „DOTA 2”, „FIFA 15”

BenQ – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive”

Blizzard – otwarte turnieje gier „Hearthstone”, „Heroes of the Storm”

ESL Shop – sklep z gadżetami IEM (koszulki, kubki, plakaty, itd.)

EURO RTV AGD – otwarte turnieje gier „Hearthstone”, „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive”

Gamedot – sklep dla graczy. Gry, akcesoria

Gameforge – gry MMOG

Gigabyte – otwarte turnieje „League of Legends”, premiery sprzętowe

GoodRAM – otwarte turnieje „League of Legends”, premiery sprzętowe

HP/Sferis – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Hearthstone”, „Heroes of the Storm”, „Diablo 3”

HyperX – strefa premier sprzętowych: znakomite słuchawki dla graczy Cloud II, bardzo szybkie pamięci RAM, wyczynowe dyski SSD

Komputronik – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Hearthstone”, „Counter-Strike: Global Offensive”

Logitech – otwarte turnieje gier „Counter-Strike: Global Offensive”, akcesoria dla graczy

NTT System – sprzęt dla graczy, desktopy IEM Limited Edition

Roccat – otwarte turnieje gier, akcesoria dla graczy

Samsung – otwarte turnieje „GRID 2”, pokazy monitorów i komputerów dla graczy

Smite – otwarte turnieje gier

SteelSeries – otwarte turnieje gier „Counter-Strike: Global Offensive”, „League of Legends”, akcesoria dla graczy

X-Kom – otwarte turnieje gier

Tegoroczne Intel Extreme Masters to najważniejsze wydarzenie growe w Polsce i jedne z najważniejszych w Europie, a zaryzykuję nawet stwierdzenie że na świecie. Będziemy tam również my oraz kamera AntywebTV. Subskrybujcie więc nasz kanał na YouTube i zaglądajcie - pojawią się tam fajne filmy związane z Intel Extreme Masters 2015. Nie inaczej będzie również na samym Antywebie.

grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iemIEM 2015