Podcast Antyweb Po Godzinach

Co grzeje i kręci graczy w ostatnim czasie? Chmura i dylematy zakupowe

Konrad Kozłowski
5

Ostatnie miesiące to sporo ciekawych premier i dylematów zakupowych w kontekście nowych gier. Na jakich platformach je ogramy i czy interesuje nas widmo zamknięcia sklepów dla PS3, PSP i PS Vita?

Na jakiej konsoli gra się Wam najlepiej?

Liczba platform, na których mamy teraz szansę ograć nowości nie tylko wzrosła, ale lista ta stała się bardziej zróżnicowana niż kiedykolwiek wcześniej. Liczą się bowiem nie tylko pecety oraz dwie najważniejsze konsole, czyli PlayStation i Xbox, ale coraz częściej wybierana jest też przenośna konsola Nintendo Switch. Ponad 80 mln sprzedanych egzemplarzy mówi samo za siebie, a przecież na horyzoncie pojawia się nowa wersja Switcha. Dodatkowo, coraz większą rolę na rynku odgrywa chmura i platforma Google Stadia, gdzie możecie kupować nowe i starsze gry, do których uruchamiania potrzebne jest przede wszystkim szybkie łącze internetowe, bo specyfikacja komputera/tabletu/smartfona/telewizora schodzi na dalszy plan. Ta swoboda i uniwersalność Stadii szybko mnie do siebie przekonała - to moja nowa ulubiona konsola.

Play at Home 2021 – 9 darmowych gier na PlayStation 4 już dostępnych!

Dystrybucja cyfrowa i nowy Switch Pro

Ale wieści na temat widma zamknięcia sklepów PlayStation Store dla PlayStation 3, PSP oraz PlayStation Vita pokazuje, jak cyfrowa dystrybucja wypada na tle tradycyjnego rozpowszechniania gier na fizycznych nośnikach. Nie jest jasne, czy użytkownicy stracą też możliwość pobierania zakupionych już tytułów, ale nawet gdyby do tego nie doszło, to utrata szansy nabycia i zagrania w niektóre klasyki bezpowrotnie znika. Naturalną koleją rzeczy jest wyparcie starszych platform przez nowe technologie, ale mimo wszystko trochę szkoda. W dzisiejszym odcinku podcastu Konrad Kozłowski i Paweł Winiarski rozmawiają także o swoich dylematach zakupowych (na jaką konsolę nabyć nowy tytuł, na który czekają), a także o nadchodzącym Switchu Pro.

Nowy Nintendo Switch z większym ekranem OLED od Samsunga

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu