Nokia

Co dalej z Nokią? Poznajcie tablet Nokia N1 z Androidem

Konrad Kozłowski
Co dalej z Nokią? Poznajcie tablet Nokia N1 z Androidem
108

Jaka przyszłość czeka Nokię? Myślałem, że temat Androida przebrzmiał już u Finów, ale ci najwyraźniej nie zamierzają odpuścić szansy na oparcie swojego produktu o najpopularniejszy system mobilny na świecie. Nokie X nie udały się, tak w skrócie można podsumować zawojowanie rynku przez smartfony Noki...

Jaka przyszłość czeka Nokię? Myślałem, że temat Androida przebrzmiał już u Finów, ale ci najwyraźniej nie zamierzają odpuścić szansy na oparcie swojego produktu o najpopularniejszy system mobilny na świecie. Nokie X nie udały się, tak w skrócie można podsumować zawojowanie rynku przez smartfony Nokii z Androidem. Jak będzie z Nokią N1?

Czy logo Nokii pojawi się jeszcze na jakichś produktach? Cóż, zdaniem Nokii firma potrafi jeszcze być innowacyjna, ma świetnych inżynierów. Dlatego pierwszym z produktów jest Z Launcher, który po instalacji uczy się i adaptuje. Dostosowuje się do użytkownika, jego potrzeb i oczekiwań. Wysuwa naprzód aplikacje i usługi, które są dla nas istotne. W ciągu jednego dnia pobrano launcher aż 100 tysięcy razy.

Nokia N1 to tablet z systemem Android. Budowa wykonana z aluminium z anodowaną powierzchnią. Brak ostrych krawędzi powoduje, że urządzenie wygodne jest w użyciu przez dłuższy czas. Naturalnie tablet pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop z launcherem Nokii. Prostota obsługi ma być najważniejszę cechą urządzenia. Z przodu urządzenia znajduje się ekran 7,9 cala o proporcjach boków 4/3 i rozdzielczości 2048x1536 pikseli, w środku znalazł się 64-bitowy i czterordzeniowy procesor Intel® Atom™ Processor Z3580 o taktowaniu 2.3 GHz. Do dyspozycji użytkownika są 2 gigabajty pamięci RAM i 32 gigabajty pamięci wbudowanej. Układ graficzny to PowerVR G6430, 533 MHz.

Nokia N1 posiada dwie kamery - tylna posiada 8 megapikseli i przednia 5 megapikseli (lecz pozbawiona jest funkcji autofocus). Obydwie oferują nagrywanie wideo w 1080p. Tablet jest niezwykle smukły, zaledwie 6,9 mm grubści. Rozmiary Nokia N1 to 20 cm na 13,8 cm.

Czy Nokia N1 podzieli los Nokii X? Być może nie tylko nie udzieliły mi się emocje z konferencji Nokii, ale cały ten zamysł nie za bardzo do mnie przemawia. Na wieści odnośnie Nokii X byłem podekscytowany - tym razem może być inaczej, tym bardziej że cena to 249 dolarów (bez podatku). Jaką cenę w Polsce przewidujecie?

P.S. Czy komuś jeszcze Nokia N1 przypomina inny, dość popularny produkt? ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu