Polska

Cinema City bez filmów od Monolith Films - jakich filmów zabraknie w kinach?

Konrad Kozłowski
14

To nie będzie dobra wiadomość dla posiadaczy kart Unlimited ani widzów, którzy mieszkają w okolicach kin sieci Cinema City. Ciągły brak porozumienia pomiędzy siecią a dystrybutorem Monolith Films skutkuje nagłym zniknięciem wielu filmów z repertuaru. 

A nadchodzące tygodnie wyglądały nad wyraz udanie, bo Monolith Films odpowiada za wyświetlane właśnie "41 dni nadziei" i "Dziedzictwo: Hereditary", a wkrótce na ekrany wejdzie "Sicario 2: Soldado" - sequel wysoko ocenianego filmu z Emily Blunt z 2015 roku. To może być niemały cios dla Cinema City.

Absencję filmów w repertuarze zauważyli widzowie, którzy planowali wybrać się na jeden z pokazów. Co więcej, przed seansami w Cinema City odtwarzane były zwiastuny właśnie między innymi "Sicario 2: Soldado", którego później brakowało w ofercie. Dopiero po wielu zapytaniach padły pewne wyjaśnienia. Dowiedzieliśmy się jedynie, że obydwa podmioty nie mogą osiągnąć kompromisu w negocjacjach i do czasu uzyskania porozumienia repertuar Cinema City nie będzie zawierać produkcji dystrybuowanych w Polsce przez Monolith Films. Wielu widzów żądało wyjaśnień ze względu na posiadanie karty Unlimited, ale sieć kin w żadnym z punktów w regulaminie oferty nie gwarantuje dostępu do wszystkich filmów wszystkich dystrybutorów.

https://www.facebook.com/notes/monolith-films/dystrybucja-film%C3%B3w-monolith-w-sieci-kin-cinema-city/10156247432701343/

Wczoraj oficjalny komunikat wydał Monolith Films, w którym czytamy, że dystrybutor wciąż nie doszedł do porozumienia "w sprawie warunków stawianych przez Cinema City (...)". To stawia pod znakiem zapytania nie tylko lipcowe, ale i sierpniowe premiery. Nie wiadomo, czy sytuacja wyjaśni się nawet do jesieni, jeśli żadna ze stron nie będzie najwyraźniej gotowa na ustępstwa.

Tymczasem Monolith Films zaprasza na pokazy filmów do pozostałych sieci, jak "Multikino, Helios, Cinema3D, Oh Kino oraz licznych kin niezależnych w całym kraju".

Grafika główna: Monolith Films

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu