Felietony

Ciekawe zmiany w Facebookowym Messenger choć nadal nie ma video chatu

Grzegorz Marczak
Ciekawe zmiany w Facebookowym Messenger choć nadal nie ma video chatu
16

Facebookowy Messenger to aplikacja, która w moim przypadku zabija powoli klasyczne SMS-y. Coraz częściej będąc w podróży czy też po prostu poza komputerem korzystam aktywnie z messengera. SMS-y odeszły zdecydowanie na drugi plan, ponieważ potrzebuję narzędzie do praktycznie natychmiastowej komunikac...

Facebookowy Messenger to aplikacja, która w moim przypadku zabija powoli klasyczne SMS-y. Coraz częściej będąc w podróży czy też po prostu poza komputerem korzystam aktywnie z messengera. SMS-y odeszły zdecydowanie na drugi plan, ponieważ potrzebuję narzędzie do praktycznie natychmiastowej komunikacji, szczególnie kiedy widzę że ktoś jest online a mam do niego sprawę.

W najnowszej aktualizacji, która od wczoraj można pobrać Facebook wprowadził do komunikatora możliwość zobaczenia o której godzinie nasz rozmówca przeczytał naszą wiadomość. W momencie gdy to się stanie zaraz pod wysłaną przez nas wiadomością pokaże się napis "przeczytano" oraz godzina. Bardzo przydatna opcja, szczególnie kiedy wysyłamy pilną informacje i chcemy wiedzieć czy na pewno została przeczytana.

Oprócz powyżej zmiany pojawia się też od teraz informacja kto przeczytał naszą wiadomość podczas rozmów grupowych oraz info o lokalizacji w jakiej znajduje się nasz rozmówca - oczywiście jeśli włączy funkcje geolokalizacji.

To na co jednak osobiście czekam najbardziej czyli opcja video rozmów przez mobilnego Messengera na razie się nie pojawiła, choć krążą plotki że Facebook razem z Skypem pracują nad tym. Tak naprawdę w moim przypadku byłaby to chyba pierwsza próbo aktywnego korzystania z video rozmów Do tej pory nic nie przekonało mnie do tego że warto z takiego rodzaju komunikacji korzystać będąc poza domem. Z Skypa korzystam głównie na laptopie a innych programów do komunikacji poza messengerem nie użwam.

Ps. Aktualizacja jest dostępna dla iOS i Androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu