Felietony

Apple powinno zatrudnić autora tego pomysłu na przesyłanie danych między komputerem a telefonem

Grzegorz Marczak
Apple powinno zatrudnić autora tego pomysłu na przesyłanie danych między komputerem a telefonem
38

Pisałem już jak bardzo niewdzięcznym programem jest iTunes? Jest to narzędzie którego Apple dla mnie z niewiadomych przyczyn nie potrafi zrobić dobrze, nie potrafi przede wszystkim zrobić po swojemu czyli prosto łatwo i przyjemnie. Za każdym razem kiedy muszę swoje urządzenia podłączać do iTunes ma...

Pisałem już jak bardzo niewdzięcznym programem jest iTunes? Jest to narzędzie którego Apple dla mnie z niewiadomych przyczyn nie potrafi zrobić dobrze, nie potrafi przede wszystkim zrobić po swojemu czyli prosto łatwo i przyjemnie. Za każdym razem kiedy muszę swoje urządzenia podłączać do iTunes ma nieodpartą chęć skasować ten program - niestety nie da się bez niego funkcjonować.

Dziś przeglądając sieć znalazłem video z pokazem koncepcji transferu różnego rodzaju danych między komputerem a urządzeniem mobilnym. Wszystko robione jest oczywiście bezprzewodowo ale najbardziej zachwycający jest moim zdaniem pomysł w którym dane z komputera kopiujemy przesuwając je na nasz telefon, tak jakby był to dodatkowy ekran (podobnie jak to ma miejsce w MS Surface). Nie zastąpi to oczywiście w pełni iTunes ale znacznie ograniczyłoby mój kontakt z tym "świetnym programem".Na video widzimy, że telefon przez cały czas jest trzymany przy ekranie komputera - przy większych plikach mogłoby to być męczące bo synchronizacja może trochę potrwać. Stosując jednak NFC (czy inną technologię), które za chwile dostępne będzie wszędzie wystarczy aby nasz telefon był w pobliżu komputera. W komentarzach w internecie znalazłem głosy, że tego typu pomysł to nic nowego, szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy to jest nowe/oryginalne itp, ważne aby ktoś zaimplementował takie rozwiązanie.

Więcej o tej koncepcji możecie przeczytać na blogu autora

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleitunesMobile