Felietony

Facebook usuwa ikonki, ale dodaje ciekawe opcje w swoim mobilnym komunikatorze

Grzegorz Ułan
Facebook usuwa ikonki, ale dodaje ciekawe opcje w swoim mobilnym komunikatorze
6

Facebook nie może się coś zdecydować na ostateczny kształt swojej aplikacji na Androidzie. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o wyciągnięciu skrótów do rozmów i aparatu na pulpit. Traciła więc sens obecność dodatkowej aplikacji do rozmów. Dzisiejsza aktualizacja samej aplikacji Facebook usuwa te skróty, a...

Facebook nie może się coś zdecydować na ostateczny kształt swojej aplikacji na Androidzie. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o wyciągnięciu skrótów do rozmów i aparatu na pulpit. Traciła więc sens obecność dodatkowej aplikacji do rozmów. Dzisiejsza aktualizacja samej aplikacji Facebook usuwa te skróty, a aktualizacja Messengera dodaje kilka ciekawych opcji.

Opcje te znamy już od dłuższego czasu z innych komunikatorów. Facebook postanowił wzbogacić o nie swój mobilny komunikator. Pierwsza z nich umożliwia wysyłanie naszej lokalizacji do rozmówcy. W wyniku tego do naszej wiadomości dołączona zostanie mapka z miejscem i urządzeniem, z którego piszemy. Możemy to wyłączyć podczas pisania.

Kolejne opcje dotyczą już samych rozmów. Będziemy mogli, po wysłaniu wiadomości, odczytać czy i kiedy została odczytana oraz podczas samej rozmowy czy nasz rozmówca pisze do nas w danym momencie.

Co do ostatniej pozycji, gdzie możemy podejrzeć naszą lokalizację i naszego rozmówcy, nie jestem pewien, ale nie kojarzę jej z poprzednich wersji.

Cieszy fakt, że Facebook zdecydował się jednak na rozwój swojego mobilnego komunikatora, również jako osobnej aplikacji. Podejrzewam, iż możemy się spodziewać w przyszłości w nim kolejnych nowych funkcji. Rozmowy video?

Aktualizację możemy pobrać z Google Play:
Facebook
Facebook Messenger
oraz z App Store:
Facebook Messenger

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebooklokalizacjamessenger