Felietony

Ciekawe nowości w mobilnej wersji wyszukiwarki Google

Grzegorz Ułan
Ciekawe nowości w mobilnej wersji wyszukiwarki Google
2

Wprawdzie udostępnione zostały przedwczoraj, ale dopiero dziś trafiłem na jedną z nich i okazuje się bardzo przydatna. Mianowicie teraz, gdy wyszukujemy jakiś serwis z rozbudowanymi sekcjami, już bezpośrednio w wyszukiwarce możemy przejść do właściwej, bez konieczności wyszukiwania jej wewnątrz o...

Wprawdzie udostępnione zostały przedwczoraj, ale dopiero dziś trafiłem na jedną z nich i okazuje się bardzo przydatna.

Mianowicie teraz, gdy wyszukujemy jakiś serwis z rozbudowanymi sekcjami, już bezpośrednio w wyszukiwarce możemy przejść do właściwej, bez konieczności wyszukiwania jej wewnątrz odwiedzanych serwisów.

Nie bez znaczenia to ułatwienie w przypadku stron bez wersji mobilnej, pozwalające oszczędzić na czasie, nerwach, no i na transferze:).

Druga z nowości to szybki podgląd wyszukiwanych serwisów. Od razu przy odnalezionej stronie umieszczany będzie przycisk "Quick view" przenoszący nas do osobnej zakładki z widokiem strony w wersji mobilnej.

Niestety na tę chwilę tylko dla stron wyszukiwanych w Wikipedii i to tylko w wersji angielskiej. Jeśli chcecie przetestować tę nowość, samą wyszukiwarkę Google, należy przestawić w ustawieniach na język angielski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google