Gry

Chyba czas powrócić do Call of Duty, Advanced Warfare zapowiada się świetnie

Mateusz Budzeń
Chyba czas powrócić do Call of Duty, Advanced Warfare  zapowiada się świetnie
18

Ostatnio nowe wersje Call of Duty wielu graczy zaczęło nazywać odgrzewanymi kotletami. Firma Activision chyba zauważyła te oskarżenia, ponieważ najnowsza część jednej z najpopularniejszych serii gier komputerowcych zapowiada się wyśmienicie. Nie jestem specjalistą od gier komputerowych z gatunku...

Ostatnio nowe wersje Call of Duty wielu graczy zaczęło nazywać odgrzewanymi kotletami. Firma Activision chyba zauważyła te oskarżenia, ponieważ najnowsza część jednej z najpopularniejszych serii gier komputerowcych zapowiada się wyśmienicie.

Nie jestem specjalistą od gier komputerowych z gatunku first-person shooter, jednak miałem kontakt z każdą z największych marek. Chyba nie mógłbym siebie nazwać prawdziwym graczem gdybym chociaż nie spróbował Call of Duty. Gra firmy Activision jest rozpoznawalna na całym świecie, nowe odsłony biją kolejne rekordy sprzedaży. Jednak ostatnio nowe części Call of Duty coraz częściej nazywano odgrzewanymi kotletami. Sporym krokiem do przodu była obecnie najnowsza część zatytułowana Ghots, ale ta produkcja nie zachęciła mnie do powrotu do tej marki, nie zebrała też przychylnych opinii wśród pecetowych graczy. Jednak nadchodząca odsłona zatytułowana Advanced Warfare zapowiada się naprawdę interesująco. Może to dzięki niej powrócę do tej serii od Activision.

Mój kontakt z Call of Duty zakończył się na drugiej części Black Ops, chociaż już wcześniej pominąłem kilka odsłon. W międzyczasie próbowałem nowego Battlefielda, produkcja od EA wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i nie miałem ochoty wracać do CoDa. Dopiero ostatnia część zatytułowana Ghost wywołała u mnie zainteresowanie, ale po przeczytaniu opinii graczy szybko zrezygnowałem z zakupu. Byłem przekonany, że marka Call of Duty swoje najlepsze dni ma już za sobą i pozostanie mi poszukać czegoś innego. Jednak zwiastun oraz informację o najnowszej odsłonie sprawiły, że ponownie zacząłem interesować się tą popularną serią gier first-person shooter. Zaprezentowany krótki filmik przedstawiający Call of Duty Advanced Warfare jest naprawdę świetny.
https://www.youtube.com/watch?v=sFu5qXMuaJU
Oprócz interesującej postaci granej przez Kevina Spacey możemy zobaczyć, że najnowsza część stanowić będzie połączenie CoDa z Crysis. Akcja gry skupi się wokół grupy żołnierzy, których dowódcę będzie grać aktor znany z popularnego serialu House of Cards. Na zwiastunie możemy zobaczyć jakim sprzętem będzie dysponowało wojsko przyszłości, żołnierzy wyposażonych w egzoszkielet dający nadludzkie możliwości w walce wspierać będą drony. Kevin Spacey zagra polityka, który odwrócił się od rządu Stanów Zjednoczonych. Ciekawe czy ta postać będzie równie świetna jak ta grana przez tego aktora w House of Cards.

Pod względem fabularnym najnowsza część zapowiada się naprawdę interesująco. Jednak mam pewne obawy, że firma Activision ponownie może potraktować pecetowych graczy jako grupę drugiej kategorii. Nadal zbyt dużo informacji dotyczących Advanced Warfare nie jest znanych. Warto śledzić stronę, która odmierza czas do oficjalnej zapowiedzi nowego Call of Duty. Kilkanaście dni temu pisałem na Antyweb, że jednym z najważniejszy elementów w grze komputerowej jest dla mnie fabuła, która w Advanced Warfare zapowiada się naprawdę interesująco. Do powrotu do tej marki może mnie przekonać właśnie ten element, o ile inne nie będą poniżej akceptowalnego poziomu. Oficjalna premiera gry przewidziana jest na 4 listopada tego roku.

Źródło: uk.ign.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu