Google

Chromecast od Google - co to może być?

Konrad Kozłowski
Chromecast od Google - co to może być?
11

Dzisiejszy wieczór zapowiada się dosyć interesująco - o godzinie 18:00 polskiego czasu rozpocznie się konferencja Google pod znakiem systemu Android oraz ekosystemu Chrome. Ostatnimi czasy sporo mówi się/pisze się o produktach Google, ale nie powinno być to zaskoczeniem, ponieważ regularnie firma z...

Dzisiejszy wieczór zapowiada się dosyć interesująco - o godzinie 18:00 polskiego czasu rozpocznie się konferencja Google pod znakiem systemu Android oraz ekosystemu Chrome. Ostatnimi czasy sporo mówi się/pisze się o produktach Google, ale nie powinno być to zaskoczeniem, ponieważ regularnie firma z Mountain View dostarcza nam kolejnych nowości. Jedną z nich, przypadkiem, poznaliśmy wcześniej niż powinniśmy - co ciekawego szykuje dla nas Google?

Na jednej ze stron z pomocą odnośnie sklepu Google Play zauważono, że pośród sprzedawanych tam urządzeń - tabletów i smartfonu Nexus oraz Chromebooków - pojawiła się nowa pozycja, brzmiąca Chromecast. Niestety, chwilę później została już usunięta, więc szczegółowych informacji na temat gadżetu nie znamy. Nie przeszkadza to jednak w snuciu domysłów, ponieważ dla wielu osób nazwa urządzenia może oznaczać tylko jedno.

Serwis Droid-Life sugeruje, że Chromecast jest niewielkim dodatkiem do telewizora, posiadającym złącze HDMI i pozwalającym na szybkie i wygodne przesłanie obrazu oraz dźwięku z urządzeń z systemem Android, a także z przeglądarki Chrome. Ekosystem urządzeń Apple już od dłuższego zasu oferuje taką funkcję poprzez Apple TV, odpowiedź Google ma jednak nieco różnić się od produktu firmy z Cupertino. Przede wszystkim, ma to być niewielkie, tanie urządzenie i, co istotne, dostepne jedynie w wybraanych regionach. Żadną niespodzianką nie byłaby więc informacja, że Chromecast będzie sprzedawany jedynie tam, gdzie funkcjonuje oficjalny sklep Google Play, czyli w takich krajach jak Stany Zjednoczony czy Wielka Brytania.

Całkiem możliwe jest, że za nazwą Chromecast możę kryć się nieco więcej lub nawet coś zupełnie innego. Spekulować można, że po nieudanym debiuciue Nexusa Q, Google w nieco inny sposób podeszło do tego samego tematu i efektem takiego działania będzie właśnie Chromecast. Czego jeszcze możemy spodziewać się podczas dzisiejszej konferencji? Mnożące się w Sieci informacje i zdjęcia drugiej generacji Nexusa 7 pozwalają domyślać się rychłej premiery tego urządzenia, podobnie jak nadchodzącej aktualizacji systemu Android do wersji 4.3. Prawdopodobne jest również pojawienie się nowości dla systemu Chrome OS, który został nieco pominięty podczas tegorocznego Google I/O, a wszystkie związane z nim nowości są prezentowane "po cichu".

Z relacją z dzisiejszego wydarzenia ruszamy na Antyweb o godzinie 18:00.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChromeChromecast