Felietony

Chromebook Pixel - laptop od Google zaprezentowany!

Konrad Kozłowski
Chromebook Pixel - laptop od Google zaprezentowany!
78

Plotki i pogłoski okazały się prawdziwie. Google właśnie zaprezentowało swojego laptopa - Chromebook Pixel. Nazwa pochodzi oczywiście od dotykowego ekranu o ogromnej rozdzielczości. Ale nie tylko to wyróżnia nowego Chromebooka. Komputer wyposażony został w procesor Intel i5, łączność LTE, a w "zesta...

Plotki i pogłoski okazały się prawdziwie. Google właśnie zaprezentowało swojego laptopa - Chromebook Pixel. Nazwa pochodzi oczywiście od dotykowego ekranu o ogromnej rozdzielczości. Ale nie tylko to wyróżnia nowego Chromebooka. Komputer wyposażony został w procesor Intel i5, łączność LTE, a w "zestawie" otrzymujemy aż 1 terabajt przestrzeni w Dysku Google. Zupełnie nowe Google staje się faktem!

Aktualnie Chromebooki oferowane są przez następujących producentów: Samsung, Acer, Lenovo i HP. Pojawiało się wiele spekulacji na temat tego, kto następny dołączy do tego grona - okazało się, że Google postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i dwa lata temu rozpoczęto prace na zaprezentowanym dziś Chromebookiem Pixel.

Na ekranie o przekątnej 12,85 cala znajdziemy aż 4,3 miliona pikseli, ponieważ jego rozdzielczość to 2560 x 1700 i został wykonany w technologii IPS. Do czynienia mamy więc z aż 239 pikselami na cal, co przewyższa obydwa modele (13" i 15") MacBooka Pro z ekranem Retina. Oczywiście jest to ekran dotykowy.

Obudowa komputera została wykonana z anodowanego aluminium, zaś wszelkie otwory wentylacji czy śrubki są po prostu niewidoczne. Chromebook dysponuje także dwoma głośnikami stereo i podświetlaną klawiaturą. Touchpad powstał ze szkła, a swoją precyzyjność zawdzięcza laserowemu wykończeniu. Obecność kamery 720p do wideorozmów nie dziwi aż tak, jak trzy mikrofony mające zapewnić najlepszą jakość dźwięku podczas prowadzenia rozmów. Użytkownikowi pozostawiono do dyspozycji 32 gigabajty pamięci i jest nadzwyczaj wyraźny znak, że Google bardzo, ale to bardzo pragnie byśmy wszystko trzymali w "chmurze".


http://youtu.be/j-XTpdDDXiU

Chromebook Pixel można zamawiać już dziś w sklepie Google Play, lecz tylko w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wkrótce dostępny będzie również w sklepie BestBuy.com. Wersja Wi-Fi kosztować będzie 1 299 dolarów / 1 045 funtów, a wysyłki rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Wersja obsługująca sieć LTE to wydatek rzędu 1,449 dolarów i na rynku amerykańskim pojawi się w kwietniu.

Źródło: Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChrome OSChromebookPixel