Chrome

Chrome z kolejną aplikacją z prawdziwego zdarzenia. Lawina ruszyła

Konrad Kozłowski
Chrome z kolejną aplikacją z prawdziwego zdarzenia. Lawina ruszyła
53

Mając na uwadze dotychczasowe wydarzenia, jako użytkownik Chromebooka nie muszę już niepokoić się o przyszłość tej platformy Chrome OS. Porzucając jednak temat tego, komu potrzebne są takie komputery i czy jest to przyszłość systemów operacyjnych - ile ludzi, tyle opinii - skupmy się na tym, jak faj...

Mając na uwadze dotychczasowe wydarzenia, jako użytkownik Chromebooka nie muszę już niepokoić się o przyszłość tej platformy Chrome OS. Porzucając jednak temat tego, komu potrzebne są takie komputery i czy jest to przyszłość systemów operacyjnych - ile ludzi, tyle opinii - skupmy się na tym, jak fajnie się to środowisko rozwija.

Nikogo nie będę zmuszał, ani namawiał do używania Chromebooka na siłę. Gdy jednak pokazałem ten komputer kilku osobom, na których liście zainteresowań nie widnieją nowinki technologiczne, stwierdziły, że gdyby mogły kupić go normalnie w polskim sklepie, po sugerowanej cenie (czytaj ceny z rynku amerykańskiego), to nie zastanawiałyby się ani chwili. Lekki, poręczny, szybki laptop do Internetu to to, czego szuka coraz więcej osób, a Google wraz z takimi partnerami jak Samsung, Acer, HP i Asus zamierzają te oczekiwania spełnić.

Do niedawna jednak, bolączką Chromebooka była jednocześnie jego największa zaleta - poza oknem przeglądarki system nie oferował nam nic więcej. Wraz z nadejściem nowego typu aplikacji sytuacja zmieniła się diametralnie, ponieważ programy tworzone pod Chrome OS działają niemalże tak samo, jak te z naszego komputera z Windowsem czy OS X czy smartfona. Nie wymagają połączenia z Internetem, więc możemy pracować z nimi w dowolnych warunkach, a gdy podłączymy się do Sieci, efekty działań zostaną zsynchronizowane. Właśnie tak działa najnowsza aplikacja tego typu, czyli Any.do. Aplikacja pozwalająca na organizację działań i tworzenie list "to do".

Any.do dla Chrome oferuje wszystko czego byście oczekiwali od takiej aplikacji. Otwierana jest w osobnym oknie i synchronizuje nasze działania, gdy tylko podłączymy komputer do Internetu. Any.do to podstawowa aplikacja dla wielu osób, używana każdego dnia. Pozwala na tworzenie list zadań według daty lub zakresu obowiązków: domowych i zawodowych. Można także tworzyć nowe foldery, by jeszcze lepiej zorganizować sobie każdy dzień i aspekt życia. Do każdego z zadań możemy także przypisać przypomnienie i tworzyć notatki.

Dzięki dostępności w Chrome Web Store, z aplikacji możemy korzystać nie tylko na Chromebookach, ale także w przeglądarce Chrome na Windows i OS X (co najmniej wersja 29 w obydwu przypadkach). Dzięki temu, programiści nie muszą przygotowywać trzech osobnych aplikacji, a użytkownik dysponuje tym samym programem na wielu platformach. To bardzo fajna i perspektywiczna idea.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu