Chrome

Chrome uruchamia aplikacje z Androida na Windowsie, OS X i Linuksie

Konrad Kozłowski
Chrome uruchamia  aplikacje z Androida na Windowsie, OS X i Linuksie
12

Kilka dni temu pisałem o pierwszych aplikacjach z Androida, które pojawiły się w Chrome Web Store i które można uruchomić na Chromebooku. Później okazało się, że możliwe jest także uruchomienie dowolnej innej aplikacji, po dokonaniu niewielkiej modyfikacji. Dziś, ta opcja nieoficjalnie trafia do Chrome na Windows, OS X i Linuksa.

Wiadomość o pojawieniu się takiej możliwości pojawiła się niedawno na OMGChrome. Niejaki Vlad Filippov zmodyfikował wcześniej przygotowane narzędzie pozwalajace uruchamiać aplikacje z Android na Chrome OS i dziś przeglądarka Chrome staje się środowiskiem, dzięki któremu uruchomimy te aplikacje na Windowsie, OSX i Linuksie.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie we wpisie na OMGChrome oraz dwóch stronach dwóch projektów na GitHubie. Pierwszy z nich dotyczy specjalnej wersji "runtime'a" dla Chrome na każdym systemie, zaś drugi tłumaczy w jaki sposób przygotowywać aplikacje (pliki *.apk) do instalacji w Chrome.

Na ten moment niestety nie działają wszystkie aplikacje jakie znajdziemy w Google Play, co jest zrozumiałe. Takie komunikatory jak WhatsApp czy Facebook Messenger nie są obsługiwane, podobnie jak gry korzystające z Google Play Services czy te wykorzystujące natywne biblioteki - Chrome, Opera czy Spotify. Jednak możecie sprawdzić działanie takich aplikacji jak Twitter (również wersja na tablety), Flipboard, IMDb czy nawet Microsoft Remote Desktop. Nie istnieje limit zaistalowanych aplikacji, więc można bez problemu sprawdzać wiele aplikacji jednocześnie. Listę aplikacji znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidChrome