Google

Chrome na Androida z podglądem odnośników i nowym menadżerem haseł

Piotr Kurek
Chrome na Androida z podglądem odnośników i nowym menadżerem haseł
7

Chrome z każdym kolejnym miesiącem zyskuje nowe rozwiązania wpływające na wygodę oglądania stron internetowych. Nowe wersje testowe przeglądarki doczekały się ciekawych funkcje, które wkrótce powinny trafić do wszystkich jej użytkowników.

Testowe odsłony Chrome na Androida -- Chrome Canary, Chrome Dev, czy Chrome to idealne aplikacje do sprawdzania rozwiązań, które z czasem mogą trafić do wszystkich użytkowników przeglądarki. Część z tych narzędzi nie jest jednak dostępnych od pierwszego uruchomienia i wymagają zmian w ustawieniach. Jak donosi Android Police, w nowych wersjach deweloperskich Chrome pojawiły się dwie ciekawe funkcje wpływające na wygodę przeglądania zasobów internetu.

Zobacz też: Chrome 71 nie ma litości. Blokowanie reklam na nowym poziomie

Podgląd linków w Chrome

Pierwszą z nich jest coś, co przypomina podgląd linków w Safari na iPhone’ach i innych urządzeniach z systemem iOS. Tam wystarczy przycisnąć mocniej palcem na odnośnik i pojawi się małe okno z jego zawartością. Po przeciągnięciu go w górę pojawiają się opcje otworzenia w nowej karcie, dodania do listy Czytelnia, czy kopiowanie linka. W Chrome działa to podobnie, jednak opcja „sneak peek” znajduje się na rozwijalnej liście narzędzi, po przytrzymaniu palcem na odnośniku. Po jej wybraniu pojawi się małe okno, w którym ładuje się strona. Można je rozwinąć i przeglądać jego zawartość bez konieczności przechodzenia na osobną kartę. Szybki gest palcem w dół lub przycisk x zamknie podgląd, a my możemy kontynuować lekturę.

Zobacz też: Chrome potrzebuje tej nowości, a ja wyczekuję jej najbardziej ze wszystkich użytkowników

Hasła Google w Chrome

Drugim ciekawym rozwiązaniem, które trafiło do deweloperskich wersji Chrome jest nowy wygląd menadżera haseł. Do tej pory po przejściu do opcji z nimi związanych, przekierowywani byliśmy do strony Google, gdzie po ponownym zalogowaniu mieliśmy dostęp do wszystkich narzędzi poświęconym zabezpieczeniom. Teraz wszystko odbywa się z poziomu ustawień przeglądarki, w którym mamy dostęp do wyszukiwarki, edytora, czy możliwości wyłączenia automatycznego logowania i wypełniania formularzy zapisanymi wcześniej hasłami.

Źródło: Android Police 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu