Chrome

Chrome dla Androida jest teraz open-source [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Chrome dla Androida jest teraz open-source [prasówka]
6

Zespół rozwijający mobilną wersję przeglądarki Chrome przeniósł zdecydowaną większość jej kodu do repozytorium projektu Chromium. Tym samym aplikacja stała się niemalże całkowicie otwartym rozwiązaniem. Chrome dla Androida uwolniony Łącznie do repozytorium trafiło ponad 100 tys. linii kodu. O...

Zespół rozwijający mobilną wersję przeglądarki Chrome przeniósł zdecydowaną większość jej kodu do repozytorium projektu Chromium. Tym samym aplikacja stała się niemalże całkowicie otwartym rozwiązaniem.

Chrome dla Androida uwolniony

Łącznie do repozytorium trafiło ponad 100 tys. linii kodu. O tej decyzji poinformował na Google+ jeden z członków zespołu, François Beaufort. Oznacza ona, że teraz deweloperzy mogą bez przeszkód tworzyć własne projekty i przeglądarki w oparciu o kod mobilnego Chrome. Wystarczy spojrzeć, jak mocno wpłynęło to na rynek desktopów i jak wiele stacjonarnych przeglądarek bazuje dziś na Chromium, żeby się przekonać, jak ważna jest to informacja. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronach repozytorium projektu Chromium.

Xbox One Digital TV Tuner

Nie tak dawno pisałem o sensie podłączania telewizji pod Xboksa. Dziś Microsoft dał ku temu kolejny powód, zapowiadając wprowadzenie nad Wisłę tunera TV, wraz z oficjalnym wsparciem dla jego funkcji. Czy to cokolwiek zmienia w sytuacji rynkowej XOne?

W sumie Microsoft zapowiedział wprowadzenie tunera do 11 europejskich krajów. Urządzenie to jest co prawda opcjonalnym akcesorium, ale może okazać się niezwykle przydatne. Pozwala bowiem na bezpośrednie podłączenie do konsoli przewodu antenowego. Tym samym niweluje konieczność używania zewnętrznego tunera, co miało miejsce do tej pory. W rezultacie to konsola staje się naszym tunerem. Jedyny problem polega na tym, że nie obsługuje on kart dekodujących CI+, a więc do sieci kablowych i satelitarnych raczej go nie podłączymy.

Jednocześnie na oficjalnym blogu pojawiła się zapowiedź kolejnej aktualizacji aplikacji dla Windows 10. Niebawem ma się pojawić osobna aplikacja do edycji awatarów, lepszy interfejs zarządzania znajomymi, a także funkcje DVR i lokalnego streamingu. Z poziomu Windowsa będziemy też mogli włączać i wyłączać konsolę.

Nowa beta OneDrive z tarczą dla Androida Wear

Zostajemy przy Microsofcie, który poza zapowiedzią nowości dla Xboksa wydał również kolejną betę klienta OneDrive dla Androida. Program od teraz posiada własną tarczę dla zegarków z Androidem Wear, za pomocą której możemy szybko przeglądać swoje zdjęcia na małym (malutkim...) ekranie. Pojawił się tutaj również zintegrowany czytnik plików PDF i narzędzia pozwalające organizować zdjęcia w albumy. Aplikację mogą zainstalować tylko członkowie społeczności na Google+. Tam też znajdziecie szczegółowe informacje, jak to zrobić.

Odświeżone Hangouty dla Chrome

Nie tylko OneDrive został odświeżony. Zmiany wprowadził również Google do swojej aplikacji dla Chrome. Nowa wersja wygląda bardzo podobnie do swojego androidowego odpowiednika. Interfejs jest spłaszczony, charakteryzuje się mocno akcentowanymi kolorami. Jest on taki sam na każdej platformie, na której zainstalujemy aplikację. Można ją znaleźć w Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu