Chrome

Chrome będzie lepiej wspierać działanie webaplikacji offline

Tomasz Popielarczyk
5

Wczoraj Chrome OS w końcu oficjalnie zadebiutowało w Polsce, a dziś pojawiają się doniesienia o lepszej współpracy z aplikacjami offline w Chrome. Nadchodząca, oznaczona numerem 40 wersja przeglądarki ma wykorzystywać autorską technologię Google'a o nazwie Service Workers. Chrome 40 z Service Worke...

Wczoraj Chrome OS w końcu oficjalnie zadebiutowało w Polsce, a dziś pojawiają się doniesienia o lepszej współpracy z aplikacjami offline w Chrome. Nadchodząca, oznaczona numerem 40 wersja przeglądarki ma wykorzystywać autorską technologię Google'a o nazwie Service Workers.

Chrome 40 z Service Workers

Service Workers to rozwiązanie, o którym już pisałem na Antywebie. Dzięki temu API deweloperzy mogą sprawić, że ich strony www i aplikacje będą lepiej działały w trybie offline. W jaki sposób? API pozwala zastąpić zapytania do serwera lokalnymi, wykorzystującymi pamięć cache. Dzięki temu aplikacja może działać i oferować pewne funkcje. Rozwiązanie to może również przyczynić się do szybszego wczytywania części elementów. Zadebiutuje już niebawem bo w Chrome (i zarazem Chrome OS oczywiście) 40, które aktualnie jest testowane w kanale beta.

Nowy wygląd strony profilowej w Google Play

Najnowsza wersja aplikacji mobilnej sklepu Google wprowadza pewną rewolucję na stronie "moje konto". Google zadbał, aby stylistycznie była ona dopasowana do reszty interfejsu i przemodelował wyświetlane tutaj treści. Możemy teraz łatwiej dodawać i usuwać nowe metody płatności, a także wyświetlać naszą historię zakupów. Jest intuicyjnie i przejrzyście. Aktualizacja powinna się pojawić automatycznie. Na własną rękę pobierzecie ją z APKMirror.

Firefox Hello oczkiem w głowie Mozilli

Firefox Hello, czyli komunikator Mozilli wprowadzony w najnowszej wersji przeglądarki będzie dalej rozwijany i stanie się jednym z priorytetów fundacji. W najnowszej becie znacząco uproszczono nawiązywanie konferencji za pomocą generowanego linku. Teraz użytkownik otrzyma możliwość tworzenia wielu linków jednocześnie, a nawet nazywania ich w określony sposób. Dzięki temu wideorozmowy z mamą co weekend nie będą już stanowiły najmniejszego problemu. ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu