Po Godzinach

Pamiętacie Sabrinę? Nastoletnia Czarownica powróci w mrocznym wydaniu i... wpadnie do Riverdale?

Kamil Świtalski
Pamiętacie Sabrinę? Nastoletnia Czarownica powróci w mrocznym wydaniu i... wpadnie do Riverdale?
6

Nowa, mroczna, Sabrina już niebawem na Netflixie. I nie jest wykluczone, że w nowej serii spotka się z... bohaterami Riverdale!

Pamiętacie emitowany w latach dziewięćdziesiątych serial Sabrina, nastoletnia czarownica? Sitcom cieszył się ogromną popularnością — zarówno Sabrina (w tej roli Melissa Joan Hart), jej ciotki jak i Salem byli bohaterami, których trudno było nie lubić. Śledząc wówczas ich perypetie nie miałem pojęcia, że wszystkie one bazują na komiksach ze stajni Archie Comics (tak, to ci sami, którzy odpowiadają za Riverdale). Jeżeli śledzicie rynek seriali na bieżąco -- to prawdopodobnie nie uszło wasze uwadze, że stacja CW zapowiedziała nowe przygody Sabriny. Po drodze jednak zaszły zmiany i serię Chilling Adventures of Sabrina przejął Netflix. Pierwszy sezon ma liczyć dziesięć odcinków i być nieco mroczniejszy niż seria, którą znamy sprzed lat. Doczekaliśmy się także pierwsze plakatu promocyjnego serii:

Sabrina spotka się z bohaterami Riverdale?

W rolę głównej bohaterki Chilling Adventures of Sabrina wcieli się znana z Mad Men Kiernan Shipka. I choć fani komiksów dobrze wiedzą, że Sabrina żyje w tym samym uniwersum w którym Archi Andrews, Veronica Lodge i spółka — to kwestia gościnnych występów w serialu pozostaje pod znakiem zapytania. Największym problemem w tej kwestii pozostaje, oczywiście, kwestia tego, że za Riverdale i Chilling Adventures of Sabrina odpowiadają inne ekipy. Mam jednak nadzieję, że jeżeli nie tak efektowne przenikanie się jak w seriach od DC Comics — to chociaż jakieś symboliczne cameo?

Nie znamy jeszcze daty premiery serii — ale już teraz wiemy, że Netflix zamówił dwa sezony po dziesięć odcinków. Mroczny reboot komiksowej serii może dobrze zrobić Sabrinie, a ja nie ukrywam, że przyjmę jej historie z otwartymi ramionami — wydają się być idealne na długie, jesienne, wieczory.

Źródło: ComingSoon

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu