Apple

Apple może mieć nosa do oscarowego filmu. "Cherry" zapowiada się znakomicie [zwiastun]

Konrad Kozłowski
Apple może mieć nosa do oscarowego filmu. "Cherry" zapowiada się znakomicie [zwiastun]
5

Już w marcu na Apple TV+ obejrzymy "Cherry" z Tomem Hollandem w roli głównej, a teraz dostępny jest już jego zwiastun. Nakręcony przez twórców Avengers film powalczy też o Oscary.

Apple prezentuje zwiastun "Cherry" - nowy oryginalny film Apple TV+

Blisko 3-minutowy klip nie jest jednak łatwy do rozgryzienia, bo rozpoczyna się i kończy tymi samymi słowami głównego bohatera. W międzyczasie jednak mamy szansę ujrzeć co nieco z tego, co znajdzie się w filmie. Jego głównym bohaterem jest tytułowy Cherry, w którego wciela się Tom Holland. Określenie to odnosi się do bycia w czymś nowym, ogólnie pojętego też świeżaka, na przykład na polu walki.

O czym opowiada "Cherry"? Fabuła i obsada filmu

Scenariusz oparto na fabule książki Nico Walkera o tym samym tytule, która opowiada o młodym człowieku z Ohio o imieniu Walker, który po powrocie ze służby nie potrafi poradzić sobie z niezdiagnozowanym zespołem stresu pourazowego. Zamiast szukać pomocy u specjalistów wybiera ucieczkę w narkotyki - uzależnia się od heroiny, a brak pieniędzy postanawia uzupełnić gotówką napadów na banki. Seria niepowodzeń sprawi, że prawdopodobnie przyjdzie mu stracić dopiero co poznaną dziewczynę.

"Cherry" to pierwszy film braci Russo - Anthony'ego oraz Joe - po realizacji dwóch filmów Avengers: Infinity i Endgame. Na planie ponownie jednak spotkali się z aktorem wcielającym się w Petera Parkera/Spider-Mana w MCU Tomem Hollandem. Obsadę "Cherry" uzupełniają Ciara Bravo, Jack Reynor, Michael Rispoli, Jeff Wahlberg, Forrest Goodluck oraz Michael Gandolfini. Scenariusz napisali Angela Russo-Otstot oraz Jessica Goldberg.

Cherry - zwiastun filmu twórców Avengers z Tomem Hollandem

Apple miało zapłacić za prawa do filmu aż 40 milionów dolarów w zeszłym roku, co winduje ten zakup bardzo wysoko wśród innych transakcji jakże wyjątkowego 2020 roku. Plan firmy jest jednak dość przebiegły, bo "Cherry" zadebiutuje najpierw w wybranych kinach pod koniec lutego, by film mógł znaleźć się w gronie kandydatów do Oscara. Dopiero później, 12 marca, trafi na Apple TV+ na całym świecie, dzięki czemu widzowie będą mogli zobaczyć film online w ramach subskrypcji VOD.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu