Sztuczna Inteligencja

ChatGPT na wyciągnięcie ręki. Dostęp do narzędzi AI nie był łatwiejszy

Kacper Cembrowski
ChatGPT na wyciągnięcie ręki. Dostęp do narzędzi AI nie był łatwiejszy
5

ChatGPT jeszcze nigdy nie był aż tak łatwo dostępny. Chatbot od OpenAI jest teraz na wyciągnięcie ręki dla każdego.

ChatGPT dostępny dla wszystkich bez zakładania konta

Jeśli do tej pory nie chcieliście korzystać z ChatGPT ze względu na konieczność zakładania konta, to OpenAI właśnie rozwiązało Wasz problem. Od dziś z najpopularniejszego chatbota i narzędzia, które — nie bójmy się tego przyznać — zdecydowanie zrewolucjonizowało Internet w ostatnich miesiącach, można korzystać bez zakładania żadnego konta. To oznacza, że ChatGPT jest teraz dostępny dosłownie dla każdego; jeśli więc potrzebujecie pomocy sztucznej inteligencji w nagłej sytuacji, nie będzie z tym żadnego problemu.

Źródło: Depositphotos

Taka pomoc wielokrotnie może się to naprawdę przydać, bowiem ChatGPT w końcu w kilka sekund potrafi stworzyć opowiadanie, napisać list, opracować post do publikacji w social mediach lub przetłumaczyć tekst — chociaż zakładam, że wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Warto jeszcze zaznaczyć, że OpenAI twierdzi, że może wykorzystywać nasze rozmowy z chatbotem do ulepszenia swoich modeli językowych; można jednak wyłączyć tę opcję w ustawieniach, niezależnie od tego, czy mamy konto, czy też nie.

Jakie są minusy korzystania z ChatGPT bez konta?

Chociaż ChatGPT bez konta działa normalnie, to jest kilka rzeczy, z których będziemy musieli zrezygnować. Tyczy się to na przykład zapisywania i przeglądania historii naszych czatów z GPT, udostępniania czatów ani korzystania z dodatkowych funkcji, takich jak rozmowy głosowe (które, co ciekawe, działają w języku polskim) i inne niestandardowe dodatki. To wszystko już wymaga konta, co jest logiczne — do podstawowych potrzeb jednak nie musimy trudzić się z jego zakładaniem.

Cóż, na tym etapie ChatGPT chyba naprawdę niczego nie brakuje — a OpenAI musi skupić się wyłącznie na nowych modelach językowych, które będą jeszcze bardziej zaawansowane.

Źródło: OpenAI

Grafika wyróżniająca: Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news