Mobile

Ujawniono ceny modułów do LG G5. Będzie ich zdecydowanie więcej [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
3

LG G5 lada moment pojawi się na półkach sklepowych. Wiemy już, że w przedsprzedaży w Polsce zapłacimy za niego 2899 zł. Ile będą jednak kosztowały dodatkowe moduły?

Moduły do G5

Na początku dostępne będą jedynie trzy moduły dla LG G5. Mowa tutaj o zaprezentowanych podczas targów MWC: LG CAM Plus, LG Hi-Fi Plus oraz dodatkowej baterii. Za rozbudowę aparatu zapłacimy ok. 85 dolarów. Moduł ulepszający dźwięk to natomiast wydatek rzędu 160 dolarów. Najkorzystniej na tym tle wypada wymienna bateria - ok. 30-35 dol. Polski oddział firmy nie podał jeszcze oficjalnych cen w naszym kraju.

Warto przy tej okazji wspomnieć również o LG Playground. Jest to inicjatywa Koreańczyków, która ma zachęcić deweloperów oraz producentów do konstruowania własnych modułów dla smartfona G5. Na potrzeby projektu w niedalekiej przyszłości zorganizowana ma zostać w USA konferencja, na którą zaproszeni zostaną twórcy. LG chce ich edukować i zachęcać do zaangażowania się.

LG X Screen

A skoro o LG mowa, w Europie pojawił się nowy smartfon, model X Screen. Firma zaprezentowała go jeszcze przed targami MWC. Jest to urządzenie wyposażone w dwa ekrany działające na tej samej zasadzie co w modelu V10. Główny ma przekątną 4,93 cala i rozdzielczość 720 x 1280 px, zaś dodatkowy przekątną 1,76 cala i rozdzielczość 80 x 520 px. To wszystko dopełnia czterordzeniowy Snapdragon z zegarem 1,2 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Telefon posiada ponadto aparaty 13 Mpix i 8 Mpix, a także baterię 2300 mAh. To wszystko napędza Android 6.0 Marshmallow. LG X Screen pojawił się w jednym z holenderskich sklepów w cenie ok 340 euro. W Polsce nie powinniśmy za niego zapłacić więcej niż 2 tys. zł.

HTC 10 bez AMOLED-a

Wiemy coraz więcej o HTC 10. Nowy smartfon Tajwańczyków nie będzie posiadał ekranu AMOLED, jak spekulowano wcześniej. Znajdziemy tutaj znany z poprzednich modeli Super LCD5, który prawdopodobnie charakteryzuje się nieco gorszymi parametrami. Wiemy też, że nowy flagowiec będzie posiadał baterię o pojemności 3000 mAh. Premiery HTC 10 spodziewamy się w przyszłym miesiącu.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Nowy Baldur's Gate ma się ukazać już za kilka tygodni. Z tej okazji w sieci pojawiło się wideo prezentujące rozgrywkę. Gra ma łączyć pierwszą i drugą część, tworząc fabularny pomost. Twórcy zapewniają o 25-godzinnej kampanii oraz trybie "story mode", który ma stawiać nacisk na fabułę i czynić walki łatwiejszymi. Pojawi się też multiplayer dla maksymalnie sześciu osób. Tradycyjnie wszystko oparto na silniku Infinity Engine. Już 31 marca zagrają posiadacze PC, a niedługo potem również urządzeń z Androidem i iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileLGSmartfonyLG G5