Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Ceny iPad w UK - premiera w kwietniu?

GM
Grzegorz Marczak
12

Na geeky-gadgets.com pojawiły się pierwsze plotki odnośnie cen iPada w europie a dokładnie w UK. Według nieoficjalnych informacji podstawowa wersja z WIFI i 16GB będzie kosztować £389, 32GB to już cen £439, a model o największej pamięci czyli 64GB będzie w cenie £489. Kosz modelu 3G na razie jest n...

Na geeky-gadgets.com pojawiły się pierwsze plotki odnośnie cen iPada w europie a dokładnie w UK. Według nieoficjalnych informacji podstawowa wersja z WIFI i 16GB będzie kosztować £389, 32GB to już cen £439, a model o największej pamięci czyli 64GB będzie w cenie £489. Kosz modelu 3G na razie jest nieznany.

To samo źródło które podało ceny twierdzi również, że iPad dostępny będzie w UK w kwietniu - dla przypomnienia premiera urządzenia w US ma odbyć się (z tego co pamiętam) w marcu.

Za ile kupimy tablet Apple w Polsce? Według Przemka z przemekspider.com za iPada w Polsce zapłacimy odpowiednio (wyliczenia na podstawie różnic w innych produktach Apple sprzedawanych w Polsce):

2399 zł brutto za model z dyskiem o pojemności 16GB
2899 zł brutto za model z dyskiem o pojemności 32GB
3399 zł brutto za model z dyskiem o pojemności 64GB

Moim zdaniem nasi lokalni dystrybutorzy dorzucą do tych stawek jeszcze klika procent podatku za "świeży i modny gadżet". Jeśli okaże się to prawdą to podstawowy model może kosztować nawet powyżej 2,5 tysiąca złotych czyli o ponad 1000 PLN więcej niż zapłacą mieszkańcy US.

Oczywiście wiemy, że są podatki, cła oraz koszty dystrybucji ale...trzeba będzie znaleźć naprawdę dobre uzasadnienie dla pozbycia się takiej kwoty z domowego budżetu. Na szczęście mamy prężnych "dystrybutorów z Allegro", którzy z pewnością będą w stanie zaoferować nam lepszą cenę niż ta w salonach z komputerami Apple.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad