Startups

Comcha.org - z pomysłem spóźnionym o kilka lat

GM
Grzegorz Marczak
23

Nowy polski startup comcha.org chce nam dać możliwość prowadzenia dyskusji (chat) i komentarzy przypisanych do dowolnej strony w Internecie, nawet takiej która sama nie ma własnego systemu komentarza czy chata gdzie użytkownicy mogliby rozmawiać. Serwis oferuje właścicielom stron widget za pom...

Nowy polski startup comcha.org chce nam dać możliwość prowadzenia dyskusji (chat) i komentarzy przypisanych do dowolnej strony w Internecie, nawet takiej która sama nie ma własnego systemu komentarza czy chata gdzie użytkownicy mogliby rozmawiać.

Serwis oferuje właścicielom stron widget za pomocą którego mogą w łatwy sposób dodać komentarze i chat do swojej strony. Z tego co czytam na stronie comcha - ma powstać również wtyczka dzięki, której będąc na jakiejkolwiek stornie możemy sprawdzić czy przy użyciu comcha.org ktoś o niej dyskutuje (a przynajmniej tak ja rozumiem działania takiego dodatku). Tylko czy to przypadkiem nie jest podstawowa funkcja serwisu która powinna być uruchomiona już na początku? Jak teraz mam rozpocząć dyskusję na temat artykułu na stronie XYZ - czy tylko przez stronę comcha.org?Pomysł na comcha.org jest dla mnie zrozumiały choć wydaje mi się, że jest on spóźniony o co najmniej kilka lat. Przede wszystkim widziałem już podobne systemy, a po wtóre dyskusje przenoszone są teraz na mikroblogi, buzzy, facebooki i w dziesiątki innych miejsc. Trudno teraz spotkać serwis który nie miał by możliwości dodania artykułu do różnego rodzaju społecznościówek gdzie potem trwają dyskusję nad jego treścią.

Nie można też zapomnieć o takich systemach komentarzy jak disqus.com - dzięki nim nawet najprostsza strona internetowa może się wzbogacić o bardzo zaawansowany i rozbudowany system do prowadzenia dyskusji. Na koniec najważniejsze - chyba coraz rzadziej można spotkać serwis www, który nie daje internautom możliwości wypowiedzi? Nie twierdzę, że takich nie ma ale na pewno nie będzie to rosnąca grupa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupFacebookkomentarze