Motoryzacja

Skoda Octavia RS wyceniona, hybryda wcale nie jest taka droga

KP
Kamil Pieczonka
13

Skoda opublikowała wreszcie cennik najmocniejszej wersji Octavii oznaczonej symbolem RS. W ofercie pojawiły się dwie wersje silnikowe, obie o mocy 245 KM. Póki co niedostępny jest model z silnikiem diesla.

Skoda Octavia RS w jednej wersji wyposażenia

Skoda za mocno nie rozdrabniała się w cenniku sportowej wersji Octavii, dostępna jest tylko jedna wersja wyposażenia, którą można rozbudować o zaledwie kilka dodatków. Wszystko przez to, że w modelu RS mamy praktycznie wszystko czego można wymagać od nowoczesnego samochodu. W standardzie jest więc zatem wirtualny kokpit przed kierowcą, reflektory matrycowe LED Top Matrix, automatyczna skrzynia biegów, ergonomiczne fotele, dostęp bezkluczykowy czy szereg asystentów bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że Octavia RS jest dosyć droga.

Za model z silnikiem 2.0 TSI o mocy 245 KM trzeba zapłacić 147 850 PLN w wersji nadwozia typu liftback. Za kombi trzeba dopłacić 4000 PLN, co jest standardem w tym modelu. Silnik benzynowy sparowany jest z siedmiobiegowym automatem (DSG), przyśpiesza do 100 km/h w czasie 6,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną rzędu 250 km/h. Co ciekawe wersja hybrydowa o tej samej mocy (1.4 TSI w parze z silnikiem elektrycznym) jest niewiele droższa, kosztuje 158 300 PLN w podstawowej odmianie. W zamian za to dostajemy możliwość jazdy na samym prądzie, wbudowana bateria pozwala na przejechanie około 50 km, co testował już Tomek Niechaj. Gorsze są jednak sportowe parametry, częściowo z racji większej masy, przyśpieszenie do 100 km/h trwa 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 225 km/h.

Jak już wspominałem, Octavia RS w podstawowej wersji jest już bardzo bogato wyposażona. W zasadzie ewentualnej dopłaty wymaga tylko zawieszenie adaptacyjne (3700 PLN), funkcja Travel Assist z adaptacyjnym tempomatem i asystentem jazdy w korku (2050 PLN), elektrycznie sterowane okno dachowe (4700 PLN), podgrzewana przednia szyba (1200 PLN) czy składany hak holowniczy (3850 PLN). Z drugiej strony za mniej niż 140 000 PLN można kupić Skodę Superb z tym samym silnikiem o mocy 190 KM i automatyczną skrzynią biegów, która w wersji Sportline wiele nie odstaje od Octavii RS w kwestii wyposażenia. Wybór jak zwykle będzie zależał od klienta.

źródło: Skoda

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu