Polska

Castorama uruchamia wygodny automat do odbierania zamówień. Będziecie korzystać z CastoMatów?

PW
Paweł Winiarski
25

Podoba mi się, że kolejne sklepy podłapują świetny pomysł automatów do odbierania zamówień. Paczkomaty inPost może nie są idealne, ale mocno zmieniły mój komfort w zamawianiu towarów. I z tego "paczkomatu" od Castoramy też chętnie skorzystam.

Idea automatu do odbioru towarów jest prosta

Każdy z nas miał jakieś przejścia z kurierami. Pół biedy kiedy coś nie dojdzie i można się umówić na kolejną wizytę (z kosmicznie dziwnymi widełkami godzinowymi) - gorzej, jeśli trzeba jechać na drugi koniec miasta do magazynu. Przerabiałem już chyba każdy możliwy scenariusz i kiedy wydaje mi się, że nic mnie już nie zaskoczy, kurier staje na wysokości zadania. Poczta Polska jest jeszcze gorsza - ogromne kolejki to domena mojej placówki i oblewa mnie zimny pot za każdym razem kiedy muszę coś tam odebrać. Polubiłem się natomiast z Paczkomatami inPostu. Prosty zamysł - zamawiam, odbieram kiedy chcę, automat mam bardzo blisko, więc nie muszę nawet robić tego przy okazji, ale po prostu podchodzę sobie do niego kiedy mi to pasuje. W erze pandemii koronawirusa Covid-19 doceniłem też bardzo zdalne odbieranie paczek przy użyciu aplikacji, dzięki czemu nie muszę mieć kontaktu z ekranem dotykowym paczkomatu. Nie jest idealnie, czasem coś nie działa, ale ogólnie jestem z tej usługi zadowolony.

Coś na kształt paczkomatu uruchomiła właśnie Castorama

Castorama nie jest oczywiście pierwszym sklepem, który wprowadził automaty do odbioru zamówień. Sieć sklepów zachęcona coraz większą popularnością usługi zamów i odbierz postanowiła wdrożyć swój własny automat do odbioru - czasowo też bardzo dobrze, w końcu wszyscy staramy się od kilku miesięcy ograniczać wizyty w sklepach i kontakt z większymi grupami osób.

CastoMaty, bo tak - jakże oryginalnie - nazwała swoje automaty Castorama to skrytki zapewniające możliwość odbioru zamówionego za pośrednictwem strony internetowej towaru w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia. Szybko, więc jak najbardziej na plus - a pewnie przy mniejszych, mniej skomplikowanych zamówieniach ten czas będzie krótszy.

Jak to działa? Otóż w CastoMacie można będzie zamówić produkty o różnych gabarytach. Również całe komplety dużych zamówień, które mają być odbierane przez klienta na wózku, co ułatwi szybki transport do samochodu. Odbiór ma się odbywać za pomocą otrzymanego kodu PIN, a cały proces trwać tylko kilka sekund.

Zamówienia do CastoMatów są całkowicie darmowe, a automaty będą czynne 24 godziny na dobę dzięki czemu zamówienie będzie można odebrać o dowolnej godzinie każdego dnia. Na odbiór towaru będziemy mieć 48 godzin liczone od momentu umieszczenia ich w skrytce. Rozsądnie i wygodnie jeśli chodzi o rozplanowanie odbioru. Szczególnie, że można sobie podjechać w nocy, kiedy sklep jest zamknięty. Trzeba natomiast pamiętać, że zamówienia będą kompletowane i umieszczane w skrytkach w godzinach pracy sklepu.

Przeczytaj też: Wygodny i szybki sposób odbioru zamówień IKEA? Nowe rozwiązania jeszcze w tym roku

Kto może skorzystać z CastoMatów?

To jest bardzo dobre pytanie, ale nie znam na nie odpowiedzi. Teoretycznie pierwszy automat można już stoi przy sklepie na ul. Popularnej 71 , czyli Castorama Warszawa-Włochy. Sęk w tym, że przy zamówieniu nie ma opcji wybrania CastoMatu.

Dowiedziałem się jednak, że w chwili obecnej jest to program pilotażowy i to sklep będzie decydował komu zaproponuje odbiór w CastoMacie. Ten pilotaż ma trwać do końca tego roku i na jego podstawie firma zdecyduje o dalszym losie skrytek. Mam nadzieję, że temat szybko się rozkręci, bo sam chętnie będę z niego korzystał. Nie robię może zakupów w Castoramie regularnie, ale - szczególnie teraz - chętnie ominę sklep i odbiorę towary ze skrytki bez ponoszenia dodatkowych kosztów dostawy.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu