Mobile

Skradziony samochód? Z pomocą przychodzi aplikacja Car Patrol

Konrad Kozłowski
Skradziony samochód? Z pomocą przychodzi aplikacja Car Patrol
11

Na wszystko znajdzie się aplikacja? Jestem coraz bliżej przyznania racji tym, którzy tak twierdzą. Przykładem będzie nasza rodzima produkcja o nazwie Car Patrol, która ma pomóc w odnalezieniu skradzionego auta, ale nie tylko, ponieważ ma też stać się najlepszym "towarzyszem" dla wszystkich kierowców.

Car Patrol to projekt mający dwóch autorów z Sosnowca - Radosława Szymańskiego i Damiana Nowaczyka. Postanowili stworzyć aplikację, która w szybki (i docelowo) skuteczny sposób ma pomóc odzyskać skradzione auto. Takie nieszczęście spotkało właśnie jednego z twórców i stąd pomysł oraz wykonanie Car Patrol. Jednak na funkcji zgłaszania kradzieży lista funkcji się nie kończy.

Zacznijmy jednak właśnie od niej, bo wydaje się najbardziej intrygująca ze wszystkich. Po instalacji aplikacji (tylko Android, powstaje wersja na iOS-a) wprowadzamy dane naszego auta oraz zdjęcie. Wszystkie te informacje nie są nigdzie publikowane, dostępne są tylko dla nas. Dopiero w chwili zgłoszenia kradzieży stają się widoczne dla innych użytkowników aplikacji. Otrzymują też oni powiadomienie o tym fakcie, by móc jak najszybciej zareagować. Jaki jest haczyk? Cóż... niewielki, ale jest. Otóż "zwykli" użytkownicy dysponują jedynie możliwością wysłania powiadomienia do innych użytkowników w obrębie najbliższych 20 kilometrów. W przypadku użytkowników posiadających specjalną naklejkę na samochód dystans ten wzrasta do 100 km. Koszt naklejki? Jednorazowo 9,99 wraz z wysyłką, a oto komplet korzyści:

  • Możesz edytować treść zgłoszenia.
  • Możesz umieścić do 5 zdjęć.
  • Twoje zgłoszenie będzie wyróżnione w specjalny sposób.
  • informujesz w okręgu 100 km!
  • dostajesz Naklejkę!

Jak wspominałem opcje oferowane przez aplikację są nieco szersze. Car Patrol oferuje nam także kontrolowanie okresu ubezpieczenia OC oraz liczbę posiadanych punktów karnych. Nie zabrakło też elementu związanego stricte ze sprzedażą - będąc użytkownikiem możemy liczyć na specjalne oferty, okazje. Dodatkowo zaimplementowano również część społecznościową pozwalającą na wymianę wiadomości.

Jeśli chodzi o kwestie wizualne aplikacji, to trudno do czegokolwiek się przyczepić. Jest schludnie i czytelnie. Z obsługą aplikacji nie powinien mieć większego problemu, ale jako miłośnik nowinek ubolewam nad wdrożeniem całkowicie autorskiego interfejsu, zamiast skorzystania ze stylu Material Design, którego doświadczyć już można w niemałej liczbie innych aplikacji używanych każdego dnia.

Na chwilę obecną Car Patrol nie jest zbyt popularną aplikacją, a tak naprawdę to własnie od jej popularności będzie zależał jej sukces. Yanosik zawojował rynek i dzięki oddanej społeczności oferuje coś wyjątkowego. Czy podobna historia czeka Car Patrol?

Car Patrol w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu