15

Captain Marvel na pierwszym takim zwiastunie! Na takie widowisko liczyliście?

Podobno całe MCU czekało na film opowiadający o Captain Marvel - a skoro tak, to oczekiwanie będzie upływać nam w coraz lepszych humorach, bo zaprezentowany nowy zwiastun "Kapitan Marvel" prezentuje się o niebo lepiej, niż poprzedni.

Narzekaliście na brak akcji? Tym razem nie powinniście mieć już tych takich zarzutów wobec nowego zwiastunu „Captain Marvel”, który został opublikowany w nocy. Nieco ponad dwuminutowy materiał rzuca sporo światła na fabułę filmu, ale pokazuje też, że fani widowiskowego kina akcji z uniwersum kinowego Marvela nie będą musieli obawiać się zredukowanej dawki emocji. Wiemy teraz także, że będziemy mieli do czynienia z (nie)typowym originem, czyli historią opowiadającą w dużym stopniu o powstaniu superbohaterki. Nie bez znaczenia będzie jednak konflikt, w którego środku się znajdzie. Kapitan Marvel to tak naprawdę Carol Danvers – kobieta, która po spotkaniu z obcą rasą Kree dysponuje nadprzyrodzonymi mocami. Przebłyski poprzedniego życia nie dają jej zapomnieć o tym, kim była. Produkcja będzie pierwszym filmem w uniwersum Marvela, którego akcja rozgrywa się w latach 90.

Kapitan Marvel zagrała Brie Larson, którą znamy między innymi z „Kong. Wyspa czaszki„. Na ekranie pojawi się plejada znanych postaci/aktorów z Samuelem L. Jacksonem jako Nick Fury na czele. Ponadto angaż dostał Jude Law (ostatnio jako Albus Dumbledore w „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda„), który stał się Mar-Vellem. Cieszy mnie obecność Bena Mendelsohna, który zagrał Talosa – jego ujrzymy pod dwoma postaciami.

Zobacz też: kolejność filmów Marvela. Jak oglądać?

Nowy zwiastun „Captain Marvel”

Na ile „Kapitan Marvel” okaże się klasycznym kinem superbohaterskim, a na ile uda mu się nas zaskoczyć w kinach? Chyba wiele osób liczy na to drugie – mnogość produkcji pojawiających się w kinach w ostatnich latach mogła spowodować delikatne zmęczenie materiału. DC kompletnie nie potrafi pozbierać się po niezwykle słabym początku, Sony (Marvel) udaje się zarabiać kosmiczne sumy nawet na średnio udanych produkcjach („Venom„), a Marvel dzięki spójnemu i silnemu uniwersum zapewnia dobry grunt nawet słabszym filmom, które uzupełniają budowany od lat świat.

„Kapitan Marvel” w kinach w marcu 2019.