Antyapps

Camera Connect: posiadacze aparatów Canon muszą ją mieć!

Antyapps
Camera Connect: posiadacze aparatów Canon muszą ją mieć!
0

W ostatnich latach zaszły spore zmiany na rynku fotograficznym. Wiadomo, profesjonaliści biegają ze swoimi pełnymi klatkami z lustrami i bez luster, a do tego mają pod ręką cały zestaw akcesoriów: obiektywy, lampy, stojaki, blendy, filtry i co jeszcze potrzeba. Zwykły Kowalski który chce zrobić...

W ostatnich latach zaszły spore zmiany na rynku fotograficznym. Wiadomo, profesjonaliści biegają ze swoimi pełnymi klatkami z lustrami i bez luster, a do tego mają pod ręką cały zestaw akcesoriów: obiektywy, lampy, stojaki, blendy, filtry i co jeszcze potrzeba. Zwykły Kowalski który chce zrobić kilka zdjęć na wakacjach i podzielić się nimi z rodziną raczej przejdzie obojętnie obok nich obojętnie bo... no właśnie, kiedyś wystarczał mu aparat kompaktowy, a w ostatnich latach zastąpił go smartfon, który stać na co rusz, to więcej. Jednak są jeszcze tacy "pomiędzy", którzy mimo wszystko cenią sobie większe możliwości nawet podstawowych lustrzanek/bezlusterkowców, w końcu dobra optyka robi swoje. Dlatego fajnie że nowoczesne aparaty pozwalają w mgnieniu oka przerzucić zdjęcia na telefon lub tablet — i w przypadku produktów Canona służy do tego aplikacja Camera Connect. Jak działa w praktyce?

Camera Connect: kopiuj zdjęcia z aparatu na smartfon w kilka sekund!

Od kilku lat aparaty Canon mają wbudowane moduły NFC/Wifi, dzięki którym bez kabla i specjalnych wygibasów możemy wygodnie skopiować materiały z aparatu fotograficznego bezpośrednio na nasz telefon lub tablet. Ich konfiguracja jest dziecinnie prosta -- tworzona jest bowiem specjalna sieć, która pozwala na zdalny dostęp do pamięci urządzenia — i późniejszy import. Wystarczy jedynie połączyć się z utworzoną siecią, a całość stoi przed nami otworem. Możemy przeglądać zdjęcia na większym ekranie niż podgląd aparatu, zarządzać biblioteką i w razie potrzeby — ekspresowo przerzucać zdjęcia do ich pamięci. W wersji oryginalnej lub przeskalowanej, by mniej ważyła.

Poza opcjami kopiowania zdjęć, program potrafi także zastąpić ekran aparatu i staje się pełnoprawnym, zdalnym, asystentem do podglądu i robienia zdjęć. To atrakcyjna sprawa szczególnie dla tych, którzy fotografują samodzielnie i nie mają możliwości za każdym razem podbiegać do aparatu by zmienić ustawienia — tutaj wszystko mają, dosłownie, na wyciągnięcie ręki. Program pozwala także na tworzenie geotagów bazujących na danych GPS ze smartfona. Banalne rozwiązanie, które z pewnością ucieszy wszystkich fanów solidnie pokatalogowanych fotografii.

Camera Connect od Canona nie należy do najładniejszych aplikacji jakie możecie pobrać na wasze urządzenia -- efektywność ich działania jednak wynagradza te niedociągnięcia i myślę, że wszyscy posiadacze aparatów firmy z modułem WiFi traktują jej obecność jako coś oczywistego. Program dostępny jest w App Store oraz na platformie Google Play, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu