Ciekawe strony

Była muzyka, książki i gry, a teraz czas na komiksy

Paweł Książek
Była muzyka, książki i gry, a teraz czas na komiksy
1

Pewnie kojarzycie serwisy MusicRage, BookRage oraz GamesRage, oferujące produkty za "co łaska". Ich twórcami są Polacy, którzy postanowili otworzyć nową platformę - ComicsRage.org. Wystartowała już pierwsza paczka, w której można nabyć komiksy polskiego wydawnictwa - Kultury Gniewu. W podstawowym pa...

Pewnie kojarzycie serwisy MusicRage, BookRage oraz GamesRage, oferujące produkty za "co łaska". Ich twórcami są Polacy, którzy postanowili otworzyć nową platformę - ComicsRage.org. Wystartowała już pierwsza paczka, w której można nabyć komiksy polskiego wydawnictwa - Kultury Gniewu. W podstawowym pakiecie otrzymuje się cztery produkty, a po zdecydowaniu się na wpłatę wyższą niż średnia, będziemy mogli cieszyć się z jeszcze jednego.

Wszystkie serwisy działają na tej samej zasadzie - można na nich zakupić książki, muzykę, gry i teraz komiksy, wpłacając "co łaska". Pieniądze można przeznaczyć dla twórców, fundacji lub po prostu właścicieli portalu - na jego utrzymanie. To klienci decydują, do kogo jaka suma ma trafić. W ComicsRage organizacją pożytku publicznego, którą wybrano jest Fundacja Animacja, mająca na celu upowszechnianie i nauczanie różnych form sztuki graficznej.

Pierwsza paczka nowego projektu potrwa jeszcze przez 11 dni. Znalazły się w niej następujące komiksy:

„Łauma” Karola „KaeReLa” Kalinowskiego – Brawurowo łączący elementy komediowe, fantastykę i grozę, obyczajowy komiks głęboko zanurzony w jaćwieskich wierzeniach i legendach. Przenoszony na deski teatrów w całej Polsce. Komiks roku 2009, którego nakład już dawno został wyczerpany.

„Śmiercionośni” Łukasza Ryłko – Zabawna i melancholijna opowieść pełna nawiązań do filmu i literatury, które czasem wyraźne, czasem sprytnie ukryte, gdzieś na drugim planie, pozwalają czerpać dodatkową przyjemność z lektury tego komiksu. Warstwa graficzna – doskonałe, czarno-białe rysunki, przypominają najlepsze dokonania klasyków polskiej ilustracji.

„Projekt człowiek” Agnieszki „Endo” Nowickiej – Autobiograficzny album, chyba jednej z najlepiej znanych polskich rysowniczek. Publikująca na całym świecie artystka opowiada o dziewięciu miesiącach jej życia – czasie, w którym była w ciąży. Historia oryginalnie publikowana w odcinkach na łamach „Wysokich Obcasów”, tutaj zaprezentowana w poprawionej, zremasterowanej wersji. Podobnie jak w przypadku „Łaumy” - nakład tego komiksu w formie tradycyjnej został już dawno wyczerpany. Akcja ComicsRage to jedyna możliwość nabycia tego albumu.

„Bajabongo” Marka Turka – Niezwykła podróż do świata tak niezwykłego, że aż wysoce prawdopodobnego. Wszystko w tym komiksie jest oryginalne, niespotykane i dziwne. Historia opowiedziana z wyjątkowym wyczuciem i stylem, nikogo nie pozostawi obojętnym.

A ci, którzy wpłacą więcej niż średnia, otrzymają:

„Yorgi” duetu Rzontkowski – Ozga – Pierwszy tom komiksu o Yorgim Adamsie – ostatnim ze Świetlnych, byłym superżołnierzem pchanym żądzą zemsty. Yorgi trafia na trop tajemniczej kosmicznej rasy, która może mieć kontakt z samym Bogiem. W polskim komiksie s-f nie było tak doskonałego dzieła od czasów kultowego „Funky Kovala”!

- Komiksy dostępne są nie tylko w popularnym formacie PDF, idealnym do wydrukowania lub czytania na dużych ekranach, ale też w formacie ACV – pozbawionym mechanizmów DRM otwartym standardzie pozwalającym na czytanie komiksów pokadrowo na tabletach i smartfonach (ComicsRage stworzył także aplikację na iPhone'a pozwalającą czytać pokadrowo komiksy w formacie ACV) - informują twórcy ComicsRage .

Podczas zakupów można wybrać opcję płatności za pomocą PayPala oraz DotPaya, co pozwala na przyciągnięcie zagranicznych klientów.

Strona znajduje się adresem www.comicsrage.org, a fan page na facebooku można znaleźć tu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gamesragebookrage