Uncategorized

Burze, tornada i ulewy - Pogodynka.pl

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Burze, tornada i ulewy - Pogodynka.pl
13

Rok po białym szkwale i dramatycznych wydarzeniach na mazurskich jeziorach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o uruchomieniu w ramach portalu pogodowego - Pogodynka.pl nowego serwisu dla żeglarzy. Serwis Żagle.Pogodynka.pl ruszył, aby zapewnić miłośnikom sportów wodnych aktual...

Rok po białym szkwale i dramatycznych wydarzeniach na mazurskich jeziorach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o uruchomieniu w ramach portalu pogodowego - Pogodynka.pl nowego serwisu dla żeglarzy. Serwis Żagle.Pogodynka.pl ruszył, aby zapewnić miłośnikom sportów wodnych aktualne informacje o bezpieczeństwie na jeziorach i morzu. Oficjalną informacje o jego starcie poznaliśmy podczas dzisiejszej konferencji prasowej instytutu.

Pogodynka.pl oferuje w tej chwili (bo zakładam, że serwis będzie dalej rozwijany) komplet informacji pogodowych z kraju. Prognoza dostępna jest dla 26 polskich miast (miejmy nadzieje, że z czasem liczba ta zwiększy się). Użytkownicy zapoznać mogą się z takimi danymi jak siła i kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne, temperatura oraz zachmurzenie w danym mieście.

Serwis Żagle.Pogodynka.pl publikuje natomiast informacje przydatne dla osób żeglujących na polskim morzu, jeziorach oraz rzekach. Trudno mi jednak ocenić jego realną przydatność, gdyż nie jestem uczestnikiem, ani tym bardziej miłośnikiem tej metody spędzania wolnego czasu.

Generalnie serwisy przygotowane przez instytut prezentują się poprawnie, choć pod względem wizualnym nie jest dzieło sztuki. Nie mniej Pogodynka.pl to przede wszystkim treść czyli prognozy pogody, które wierzę, że dzięki opracowywaniu przez IMGW będą możliwe jak najtrafniejsze. Myślę, że przydałby się również serwis w wersji mobilnej pozwalającej sprawdzić prognozę z dala od komputera i domu. Poza tym, subskrypcja prognozy pogody przez MMS/SMS mogłaby zainteresować wielu potencjalnych klientów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskapogoda