Apple

Bundle w App Store - ja jestem za!

Jakub Szczęsny
Bundle w App Store - ja jestem za!
3

Wczoraj o godzinie 19:00, kiedy to kiedyś dzieci zasiadały do wieczorynek, wielu użytkowników telefonów i tabletów Apple zasiadło w fotelach, rozpoczęło proces aktualizacji (uprzednio być może zwalniając nieco miejsca w urządzeniu) i na chwilę rozstało się ze swoim sprzętem. Jedną z ciekawszych nowo...

Wczoraj o godzinie 19:00, kiedy to kiedyś dzieci zasiadały do wieczorynek, wielu użytkowników telefonów i tabletów Apple zasiadło w fotelach, rozpoczęło proces aktualizacji (uprzednio być może zwalniając nieco miejsca w urządzeniu) i na chwilę rozstało się ze swoim sprzętem. Jedną z ciekawszych nowości w iOS8 jest możliwość zakupu nie jednej aplikacji, tylko kilku - w paczce, za którą zapłacimy jeden raz, często po promocyjnej cenie. Mowa o tzw. "Bundle", które i dla konsumenta i dla producenta aplikacji są propozycją bardzo korzystaną.

Apple oferuje deweloperom możliwość tworzenia własnych paczek z aplikacjami od nieco ponad tygodnia, możliwość ta została udostępniona z poziomu iTunes Connect. Ruch Apple ma na celu usatysfakcjonowanie obu stron - użytkowników iOS oraz deweloperów. Na tych drugich nałożone zostały jednak pewne ograniczenia - jedna aplikacja nie może wystąpić w więcej niż trzech paczkach aplikacji naraz, a w jednym pakiecie może znaleźć się maksymalnie 10 aplikacji. To w sumie bardzo sprawiedliwe ograniczenia - nie widzę potrzeby, dla której jedna aplikacja miała być elementem więcej niż trzech Bundle'i, podobnie jak i w przypadku ograniczenia dotyczącego ilości programów w paczce - dziesięć to aż nadto. Użytkownik natomiast dostaje możliwość pobrania większej ilości aplikacji od danego producenta w promocyjnej cenie.

Oprócz jasnej korzyści dla klientów Apple, deweloperzy przede wszystkim mogą w łatwy sposób zaznajomić użytkowników platformy z ich innymi propozycjami w App Store. Dajmy na to, w owym sklepie jesteśmy znani przede wszystkim z jednej, hitowej aplikacji. Wychodzimy z nową propozycją, nie sprzedaje się ona tak dobrze, jak poprzednia. Zawsze możemy stworzyć Bundle, który nieco podkręci nam sprzedaż. Możliwości wykorzystania tego rozwiązania jest mnóstwo - nikt na tym nie straci, a zyskają wszyscy.

A jeśli już posiadamy kilka aplikacji z licznego bundle, cena za paczkę zostanie odpowiednio pomniejszona, jednak na żądanie producenta może pojawić się zastrzeżenie minimalnej ceny za paczkę, która zostanie pobrana z naszego konta bankowego.

A Wam podoba się idea paczek aplikacji w App Store?

Grafika: gizmodo.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleApp StoreBundle