Android

Budzik od Google zyskuje wsparcie dla Spotify, koniec nudnych melodii

Kamil Pieczonka
Budzik od Google zyskuje wsparcie dla Spotify, koniec nudnych melodii
19

Aplikacja Zegar od Google zyskuje właśnie nową funkcję, która z pewnością przypadnie wam do gustu. W ciągu tygodnia wszyscy jej użytkownicy uzyskają wsparcie dla Spotify, a to oznacza, że zamiast ciągle tych samych melodii codziennie będzie mogła was budzić inna piosenka.

Gdzie pobrać aplikację Zegar od Google?

Jeśli nie posiadacie czystego Androida, to prawdopodobnie wasz launcher posiada inny zegarek, który pełni też rolę budzika. Zatem większość z was musi najpierw pobrać i zainstalować zegar od Google. Można to oczywiście bez przeszkód zrobić w sklepie Google Play, wystarczy udać się pod ten link i posiadać smartfona z Androidem 5.0 lub nowszym. Gdy aplikacja będzie już zainstalowana należałoby jeszcze ustawić w niej budzik i zmienić widget, który znajduje się na ekranie głównym, na ten od Google.

Później pozostanie wam już tylko czekać, bo wedle zapowiedzi wsparcie dla Spotify będzie pojawiać się sukcesywnie na kolejnych smartfonach w ciągu całego nadchodzącego tygodnia. Co istotne nie potrzebujecie wcale konta premium w Spotify, wystarczy darmowe, choć wtedy nie ma gwarancji, że nie będzie was budzić jakaś reklama ;-).

Możliwość wyboru dedykowanej playlisty jako budzika to z pewnością bardzo fajny dodatek, który chociaż trochę powinien umilić wam to poranną czynność, którą mało kto z nas lubi. Ja się tylko zastanawiam, dlaczego Google nie zintegrował swojego budzika z usługami Google Music czy nawet YouTube Music, a współpracuje bądź co bądź z konkurencją firmą. Cóż, nie byłby to pierwszy raz kiedy gigant z Mountain View nieco się pogubił. Swoją drogą, aż dziwne, że do tej pory nikt nie wpadł jeszcze na podobny pomysł. Ja go z pewnością przetestuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu