Seriale

Ależ to będzie widowisko! Keanu Reeves przygotuje i zagra w serialu Netfliksa pt. BRZRKR

Konrad Kozłowski
Ależ to będzie widowisko! Keanu Reeves przygotuje i zagra w serialu Netfliksa pt. BRZRKR
8

Netflix przejął prawa do adaptacji komiksu BZRKRK, które stworzył Keanu Reeves. Aktor wyprodukuje serial oraz zagra w nim główną rolę oraz użyczy głosu w animacji.

Po zakończeniu współpracy z Marvelem Netflix był zmuszony poszukać innych źródeł inspiracji dla swoich nowych seriali. Zakup Millaworld w 2017 roku był niezwykle ważnym momentem w historii firmy i to nie jedyne działanie Netfliksa, które daje sporo szans platformie na zainicjowanie produkcji nowych serii. Ostatnie lata upływają pod znakiem ekranizacji i adaptacji komiksów, a widzom najwyraźniej wciąż jest ich mało, bo popularność takich tytułów tylko nabiera na sile.

Superbohaterski blockbuster w archaicznym formacie 4:3? Taka jest wizja Zacka Snydera

Netflix kupuje prawa do adaptacji komiksu Keanu Reevesa

Nikogo nie powinno więc dziwić, że platforma podejmuje kolejny taki projekt, a skoro jest w niego zaangażowany Keanu Reeves, to podjęcie decyzji było tylko formalnością. Mowa bowiem o serii "BRZRKR" publikowanej pod szyldem BOOM! Studios. Autorem opowiadanej na kartach komiksu historii jest Keanu Reeves, zaś scenariusz napisał wspólnie z Mattem Kindtem. Ilustracjami zajął się Ron Garney znany z pracy nad zeszytami Marvela. Wygląd bohaterów zaprojektował Rafael Grampá, który przygotował także okładki. Kolorowaniem zajął się Bill Crabtree.

Obsada 2. sezonu „Wiedźmina” znacznie urosła – oto nowe twarze

O czym opowiada BZRKR?

BZRKR dość szybko zyskał uznanie i popularność - pierwszy zeszyt ukazał się 3 marca i sprzedał się w 615 tys. nakładzie. W sumie powstanie 12 zeszytów, a historia opowiada o nieśmiertelnym wojowników mającym za sobą 80 tys. lat nieprzerwalnej walki. Człowiek, do którego inni odnoszą się mówiąc jedynie B, jest pół człowiekiem pół bogiem przeklętym i zmuszonym do przemocy kosztem swojego zdrowia.

Nowe seriale w świecie Gry o tron stoją przed gigantycznym wyzwaniem

 Ale po wędrówce po ziemi przez stulecia B najwyraźniej nareszcie znalazł wybawienie - pracuje dla rządu USA tocząc bitwy zbyt brutalne i zbyt niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian B dostanie jedyną rzecz, jakiej pragnie - prawdę o jego nieskończonej, przesiąkniętej przemocą i śmiercią egzystencji… i sposób na to, jak ją zakończyć.

Powstaną serial i animacja na podstawie komiksu BRZKRK

Serial oraz animacja mają rozbudować uniwersum komiksu BRZKRK eksplorując inne elementy historii. W roli głównej zobaczymy Keanu Reevesa, który użyczy głosu swojej postaci w animacji. Producentami są także Ross Richie oraz Stephen Christy, zaś dla BOOM! Studios to pierwsza współpraca z Netfliksem. Producentem wykonawczym będzie Adam Yoelin.

Netflix maksymalnie wykorzystuje nabyte licencje

O tym, jak obszerna w przyszłości będzie oferta animacji Netfliksa świadczą też wcześniejsze zamówienia, wśród których pojawiają się takie franczyzy jak Tomb Raider, Cyberpunk 2077, Godzilla i Kong, Wiedźmin, Resident Evil, Assassin's Creed, Sonic, Splinter Cell i Cuphead. Teraz dołącza do nich BZRKR Keanu Reevesa i możemy być pewni, że to nie koniec.

Netflix staje się prawdziwym imperium znanych animacji. Imponująca lista

Na uwagę zasługuje także fakt, że platforma traktuje dużą część swoich projektów dwutorowo - nabywając prawa zamierzają maksymalnie wykorzystać dostępny materiał, dlatego kręcone są seriale aktorskie oraz powstają animacje. Na tę chwilę możemy oceniać jedynie animację w świecie Parku Jurajskiego (przyjęła się zaskakująco dobrze, powstały już 3. sezony), ale najważniejszy egzamin jeszcze przed Netfliksem.

Źródło: Deadline

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu