Technologie

To urządzenie jest naprawdę Brilliant — tani kontroler smart home kompatybilny niemal ze wszystkim

Kamil Świtalski
To urządzenie jest naprawdę Brilliant — tani kontroler smart home kompatybilny niemal ze wszystkim
2

Inteligentne domy potrafią szokować, sporo rzeczy ułatwiać, ale ich obsługa wciąż pozostawia wiele do życzenia. Kontroler smart home to rzecz, która ulży wielu codziennym bolączkom.

Każdorazowe szukanie smartfona czy tabletu w rozwiązaniach smart home potrafi być utrapieniem. Zmiana temperatury, piosenki, głośności muzyki w tle, odsłonięcia żaluzji czy zapalenia światła — to wszystko wymaga od nas sięgnięcia po dodatkowe urządzenie. A te, jak wiadomo, lubią się gdzieś zapodziać. Jasne, lubimy sobie ułatwiać życie, ale kiedy to jest jedyna alternatywa by cokolwiek zrobić, po którymś razie wcale nie staje się to bardziej pomocne, a wręcz przeciwnie. I wtedy z pomocą przychodzi nam kontroler smart home. Dotychczas na rynku było kilka rozwiązań w tej kwestii — wszystkie jednak były produktami z najwyższej półki, a ich ceny nie były kompatybilne z zarobkami zwykłych zjadaczy chleba.

I tutaj do gry wkracza Brilliant — najmłodszy na rynku kontroler smart home. Pozwoli nam przynajmniej na chwilę zapomnieć o tym, że do zapalenia świateł niezbędny jest smartfon. Jego ceny zaczynają się już od 199 dolarów i wierzę, że większość użytkowników będzie jak najbardziej usatysfakcjonowana tym, co twórcy mają do zaoferowania. To niewielkich rozmiarów, płaskie, urządzenie, którego większą część zajmuje ekran dotykowy, za pośrednictwem którego możemy sprawować kontrolę nad naszym domostwem. Twórcy obiecują, że konfiguracja sprzętu nie zajmie nam wielu godzin — a wręcz przeciwnie. Będzie szybko, sprawnie i intuicyjnie. Z całym pakietem opcji i wieloma wygodami.

https://vimeo.com/202471725

Kontroler smart home od Brilliant z powodzeniem zastąpi nam włącznik przy wejściu do pokoju. Myślę, że wielu z użytkowników rozwiązań smart dzięki temu odetchnie z ulgą. To także element, który pozwoli każdemu: wszystkim mieszkańcom, a także gościom, sprawować kontrolę nad urządzeniami które mamy w domu. O ile jednak korzystanie z przymocowanego do ściany panelu przywodzi na myśl bardziej "tradycyjne" rozwiązania, to jeszcze nie wszystko — urządzenie zareaguje też na komendy głosowe! A wszystko to dzięki wbudowaniu doń asystenta głosowego Alexa od Amazonu.

Skorzystanie z takiego rozwiązania automatycznie otworzyło twórcom nowe możliwości. Dlatego ten kontroler smart home bez problemu podpowie jakiej powinniśmy spodziewać się za oknem pogody, a nawet pomoże ekspresowo zrobić listę zakupów przed wyjściem do sklepu. Oczywiście wyposażając nasz dom w cały ich zestaw, bez problemu skorzystamy z nich jako narzędzi do komunikacji — wszystko dzięki wbudowanym kamerkom i mikrofonom.

Kontroler smart home od Brilliant to fantastycznie wyglądające narzędzie, które ma duże szanse zawojowania rynku. Przede wszystkim to jedno z pierwszych tak ciekawie opracowanych rozwiązań w cenie, która nie zwala z nóg. A jeżeli ktoś zdecyduje się zamówić sprzęt od razu, może liczyć na jeszcze korzystniejsze oferty. Tym razem obyło się bez kickstartera, zamówienia już można składać na oficjalnej stronie firmy. Wysyłka kontrolerów zaplanowana została na późne lato.

Źródło: Brilliant

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

alexasmart home