Microsoft

Brawo Microsoft! OneNote za darmo na Windows i Maka. Sporo nowych narzędzi, w tym Office Lens dla Windows Phone

Konrad Kozłowski
Brawo Microsoft! OneNote za darmo na Windows i Maka. Sporo nowych narzędzi, w tym Office Lens dla Windows Phone
34

Darmowe aplikacje dla Windows i OS X, OneNote Clipper dla przeglądarek internetowych, współpraca z zewnętrznymi aplikacjami oraz e-mail w domenie @onenote.com. Sporo wrażeń jak na jeden dzień, ale Microsoft szykował się na tę chwilę przez dłuższy czas, a ja zostałem tylko utwierdzony w przekonaniu,...

Darmowe aplikacje dla Windows i OS X, OneNote Clipper dla przeglądarek internetowych, współpraca z zewnętrznymi aplikacjami oraz e-mail w domenie @onenote.com. Sporo wrażeń jak na jeden dzień, ale Microsoft szykował się na tę chwilę przez dłuższy czas, a ja zostałem tylko utwierdzony w przekonaniu, jak świetnym wyborem był OneNote, gdy szukałem miejsca dla swoich wszystkich notatek.

Aplikacja OneNote jest jedną z moich ulubionych z kilku powodów. Po pierwsze, jest to narzędzie o naprawdę sporych możliwościach, lecz jego obsługa nie jest problematyczna. Po drugie, aplikacje mobilne doskonale sprawdzają się w codziennym użytku i nie ma żadnych przeszkód, bym swoje notatki mógł edytować na Chromebooku, iPadzie, tablecie i komputerze z Windows 8.1, iPhonie czy smartfonie/tablecie z Androidem. Aplikację desktopową zakupiłem nabywając subskrybcję Office 365, lecz od dziś nie będziecie musieli wydać ani grosza, by móc skorzystać z tradycyjnej aplikacji OneNote 2013 na komputerach z systemem Windows. Pobierzecie ją bezpośrednio z serwerów Microsoftu klikając tutaj.

To nie koniec dobrych wiadomości. Z dniem dzisiejszym aplikacja OneNote trafia na komputery Mac i ją również pobierzecie zupełnie za darmo. Dostępna jest w Mac App Store. Jeżeli sądziliście, że Microsoft na tym poprzestał, to się przeliczyliście. Wraz z udostępnieniem darmowych programów na systemy Windows i OS X, przedstawiona została wtyczka OneNote Clipper dla następujących przeglądarek: Internet Explorer, Chrome, Firefox i Safari.

Działa ona dokładnie tak jakbyście się tego spodziewali - po dodaniu jej w przeglądarce, używamy przycisku by przesłać zawartość aktualnie otwartej strony do naszego notatnika. Wyświetlony zostanie równie komunikat o udanym przesłaniu, po czym możemy od razu przejść do naszych zapisanych informacji klikając na logo OneNote'a. Wszystkie dane zapisywane są do notesu "Szybkie notatki. Krótki poradnik odnośnie OneNote Clipper znajdziecie tutaj.

Dodatkowo, Microsoft umożliwił dziś wysyłanie wiadomości na adres @onenote.com, z wybranego przez nas e-maila, co pozwala na przesyłanie informacji bezpośrednio do naszego notatnika. Nowością jest także wsparcie dla zewnętrznych usług i aplikacji, nad którą współpracują z Microsoftem takie firmy jak Epson, Feedly, IFTTT czy Livescribe.

Microsoft zaskakuje nas coraz bardziej pozytywnie, a dzisiejsze wieści są w mojej ocenie jedynie potwierdzeniem na to, że ze swoimi usługami gigant z Redmond chce opanować także inne platformy. OneNote to najprawdopodobniej najbardziej kompleksowa, pod względem dostępności, usługa tej firmy i należy to wykorzystać.

Linki do wszystkich wersji aplikacji oraz dodatkowe informacje znajdziecie na OneNote.com.

P.S. Posiadacze Maków muszą się spieszyć - w Mac App Store występuje informacja o ograniczeniu czasowym darmowego OneNote'a.
Aktualizacja: Informacja o ograniczeniu czasowym była tylko przeoczeniem, aplikacja będzie przez cały czas dostępna za darmo.

Microsoft przygotował także aplikację dla Windows Phone o nazwie Office Lens, która doskonale sprawdzi się w tworzeniu cyfrowych kopii odręcznych notatek. Po zrobieniu zdjęcia, aplikacja wybiela ją, wyostrza i przesyła do OneNote. Jest to odpowiednik funkcji wbudowanej w Evernote dla iOS, z której korzystam niemal codziennie, dlatego ten ruch Microsoftu bardzo mi się spodobał. Pobierzecie ją za darmo ze Sklepu Windows Phone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

OneNote