Microsoft

Tak wygląda odświeżona aplikacja kamery w Windows Phone 8.1

Konrad Kozłowski
Tak wygląda odświeżona aplikacja kamery w Windows Phone 8.1
5

Oprócz asystenta głosowego Cortana oraz chyba najbardziej wyczekiwanego elementu, czyli centrum powiadomień, Microsoft przygotował dla użytkowników jeszcze jedną nowość, która pojawi się wraz z aktualizacją systemu Windows Phone do wersji 8.1. Jest nią aplikacja kamery o zupełnie nowej nazwie. Mi...

Oprócz asystenta głosowego Cortana oraz chyba najbardziej wyczekiwanego elementu, czyli centrum powiadomień, Microsoft przygotował dla użytkowników jeszcze jedną nowość, która pojawi się wraz z aktualizacją systemu Windows Phone do wersji 8.1. Jest nią aplikacja kamery o zupełnie nowej nazwie.

Microsoft Camera wniesie kilka nowości, które znamy już z aplikacji kamery od Nokii oraz tej systemowej w Nokii N8. Po prawej stronie interfejsu znalazły się trzy przyciski, pozwalające na zrobienie pojedynczego zdjęcia, nagranie filmu oraz wykonanie serii fotek. Lewy panel jest zdecydowanie bardziej interesujący, ponieważ jest w pełni personalizowany. Każdy z użytkowników może umieścić tam skróty do pięciu najczęściej używanych opcji jak wyłączanie/włączanie lampy, ustawianie rozdzielczości, poziomu ISO czy dodawania lokalizacji.

Choć na co dzień naprzemiennie korzystam z podstawowej aplikacji do robienia zdjęć oraz tej od Nokii. Tak naprawdę nie wiem czy chcę aby zostały one połączone w jedno, ponieważ gdy sytuacja wymaga ode mnie zrobienia szybkiego zdjęcia dotykam jedynie ekranu i telefon automatycznie ustawia ostrość, a następnie wykonuje zdjęcie. W przypadku Nokia Camera pojedyncze tapnięcie ustawia ostrość, lecz pozwala na dokonanie jeszcze kilku poprawek zanim zrobię zdjęcie.

Wszystkie nowości możecie obejrzeć na powyższym filmie. Nikogo nie powinnien dziwić dokonany przez Microsoft zabieg przeniesienia możliwości aplikacji Nokii do tej systemowej, skoro przez najbliższe 10 lat będzie mógł korzystać z patentów Finów. Które z aplikacji i usług Nokii staną się jako następne integralną częścią systemu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu