Felietony

Bransoletka Amiigo, połączona z iPhonem lub Androidem, pomoże Ci w utrzymaniu smukłej sylwetki

Marcin Kamiński
Bransoletka Amiigo, połączona z iPhonem lub Androidem, pomoże Ci w utrzymaniu smukłej sylwetki
7

Czy wśród postanowień noworocznych pojawiły się u Was decyzje o poprawie kondycji fizycznej, zmniejszeniu wagi ciała lub rzeźbie smukłej sylwetki? Jeśli tak, wypełnienie postanowień wspomóc możecie elektronicznymi gadżetami, choćby takimi jak bransoletka Amiigo, przeznaczona do współpracy z telefona...

Czy wśród postanowień noworocznych pojawiły się u Was decyzje o poprawie kondycji fizycznej, zmniejszeniu wagi ciała lub rzeźbie smukłej sylwetki? Jeśli tak, wypełnienie postanowień wspomóc możecie elektronicznymi gadżetami, choćby takimi jak bransoletka Amiigo, przeznaczona do współpracy z telefonami iPhone lub Android. Dzięki temu małemu urządzeniu będziecie w stanie kontrolować w szczegółach swoje treningi, bez względu na to, jaką dyscyplinę sportu uprawiacie.

Wykonując ćwiczenia fizyczne warto jest obserwować postępy oraz wpływ naszego wysiłku na budowę ciała. W ocenie rezultatów pomóc może Wam Amiigo - specjalna bransoletka, stworzona do działania z najpopularniejszymi smartfonami z systemem iOS oraz Android. Zakładając ją na rękę i uruchamiając dedykowaną aplikację, możemy liczyć na sczytywanie naszych ruchów przez specjalne czujniki, a następnie prezentację efektów na ekranie telefonu.

Jeśli myślicie, że Amiigo to niewiele przydatny, ale ładnie wyglądający gadżet, jesteście w błędzie. Malutkie urządzenie w postaci bransoletki i wkładki do buta potrafi bacznie obserwować tętno, poziom tlenu we krwi, temperaturę skóry, ogólny poziom aktywności i liczbę spalonych kalorii. Możliwe jest to dzięki wykrywaniu różnego rodzaju ćwiczeń, a także opcji uczenia bransoletki nowych aktywności fizycznych. Bardzo ciekawe wydają się dodatkowe opcje stymulujące naszą chęć do pracy - dzielenie się wynikami ze znajomymi oraz zdobywanie odznak za szczególne osiągnięcia.

Amiigo jest obecnie na etapie projektu, a środki na jego realizację autorzy zbierają za pośrednictwem serwisu indiegogo.com. Działająca na zasadach podobnych do Kickstartera strona w krótkim czasie pozwoliła uzbierać od osób zainteresowanych pomysłem przeszło 70,000 dolarów. Do 90,000 USD potrzebnych do wyprodukowania pierwszej partii urządzeń brakuje więc niewiele...

Aby stać się właścicielem jednego z pierwszych egzemplarzy Amiigo należy uiścić opłatę w wysokości przynajmniej 89 USD, czyli ok. 270 złotych. Czy jest to wysoka cena w porównaniu do oferowanych przez bransoletkę możliwości? Wydaje się, że nie, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, iż Amiigo jest w stanie uczyć się nowych zestawów ćwiczeń i może go wykorzystać zarówno osoba biegająca, chodząca na siłownię jak i jeżdżąca na rowerze.

Źródło: Indiegogo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneAndroid