Felietony

Antyweb przejmuje serwis o grach - będzie się działo!

Grzegorz Marczak
Antyweb przejmuje serwis o grach - będzie się działo!
57

Z niecierpliwością czekałem na dzień w którym będę mógł poinformować o tym, że z pełnym rozpędem wchodzimy w tematykę grową. Wiem, że za chwilę usłyszę, że się na tym nie znam (takie teksty jeszcze bardziej motywują mnie do działania). Dlatego też zamiast tworzyć od nowa i walczyć z wiatrakami kupil...

Z niecierpliwością czekałem na dzień w którym będę mógł poinformować o tym, że z pełnym rozpędem wchodzimy w tematykę grową. Wiem, że za chwilę usłyszę, że się na tym nie znam (takie teksty jeszcze bardziej motywują mnie do działania). Dlatego też zamiast tworzyć od nowa i walczyć z wiatrakami kupiliśmy od kolegów z firmy Any7 serwis Niezgrani.pl.

Niezgrani.pl mają całkiem zauważalny i bardzo zdrowy ruch, ale przede wszystkim świetną redakcję, która pod dowództwem Pawła Kozierkiewicza zdobywa szybko nowych czytelników.

Jako Antyweb mam nadzieje, że będziemy w stanie wyeksponować trochę bardziej Niezgranych. Jest to bowiem bardzo ciekawy serwis z nieco innym podejściem do pisania o grach. Nie jest to miejsce typowo newsowe gdzie dziennie pojawia się kilkadziesiąt trzy linijkowych informacji połączonych z video czy dużym obrazkiem. Ma być to serwis dla graczy, którzy chcą poczytać więcej o grach i o nich spokojnie i na poziomie porozmawiać.

Dlaczego tematyka growa?

Serwisów o grach w PL jest teoretycznie dużo (choć niektóre właśnie się zamykają z tego co mówią plotki) i teoretycznie każdy z nich ma ugruntowaną pozycje na rynku. Chcę jednak sprawdzić osobiście razem z ekipą z Niezgranych jak to wygląda w praktyce.

Nie chcę przez to powiedzieć, że rozpędzimy się do poziomu GOL-a. To jest oczywiście na dziś nie realne. Natomiast na tej półce niżej może znajdziemy gdzieś dla nas miejsce. Na pewno postaramy się aby było o nas głośno. Wiem, że brzmi to na dziś bardzo ambitnie - ale albo się stawia poprzeczkę wysoko albo w ogóle nie skacze.

Jeśli chodzi o część redakcyjną w Niezgranych nic się nie zmieni. Nie mam też zamiaru wrzucać do dobrego serwisu o grach swoich wypocin. Mam natomiast plan zaprosić tych którzy od czasu do czasu chcieliby napisać coś o grach - felieton, czy swoje przemyślenia. Niezgrani.pl są idealnym miejscem na dobre gościnne występy a Antyweb przypilnuje aby każdy tego typu tekst był odpowiednio nagłośniony.

Słowo o planach

Co planujemy w najbliższym czasie na niezgranych? Przede wszystkim będzie nowy layout - nowoczesny, bardziej przejrzysty i lepiej wspomagający koncepcje serwisu czyli własne treści na przedzie, newsy nieco z boku jako uzupełnienie całości :) Do tego patrzymy też uważnie na to jako połączyć system grywalizacji obecny na Niezgranych z disqusem. Mam nadzieję, że uporamy się z tym szybko. Dalszych planów nie będę natomiast zdradzał bo chyba każdy lubi dobre niespodzianki :)

Trzymajcie kciuki za Niezgranych - to dobry serwis i mam nadzieję, że pod naszymi skrzydłami będzie jeszcze lepszy. Niezgranych i całą redakcję serwisu witam natomiast w rodzinie Antyweb.

Słowo komentarza od Niezgranych

Początek roku to zawsze dobry moment, aby coś zmienić, zaplanować, pomyśleć o rozwoju. W branży gier to wręcz idealny moment. Pierwsze wielkie, potencjalne hity dopiero majaczą gdzieś na horyzoncie, producenci zamiast zachwalać swoje produkcje siedzą cicho i w pocie czoła pracują nad nowymi tytułami. Można więc zastanowić się nad kierunkami, w które chcemy zmierzać. Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. A Niezgrani nie zamierzają być z tyłu.

Dlatego też z przyjemnością rozpoczynamy rok 2013 od podjęcia ścisłej współpracy z Grzegorzem i Antywebem. Wierzymy, że dzięki temu będziemy mogli zaproponować czytelnikom więcej ciekawych tekstów, zaprosić do "występów" na naszych łamach znane osoby i ekspertów oraz zaoferować materiały, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Konsekwentnie realizujemy tworzenie serwisu nastawionego na publicystykę, osobowości i nieszablonowe spojrzenie na gry wideo i branżę. Decyzja o kooperacji
z pewnością nam w tym pomoże.

Podjęcie współpracy z Antywebem to dopiero początek zmian. Już niedługo będziecie mogli zobaczyć Niezgranych w nowej szacie graficznej - mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Zaprosimy Was także do współpracy. Jeśli piszecie, kręcicie materiały wideo,
nagrywacie podcasty, to chętnie wesprzemy Was w promowaniu tych materiałów. Nabieramy rozpędu i nie zamierzamy zwalniać!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu