Startups

Booksy - polska aplikacja do rezerwacji wizyt z dofinansowaniem 4,2 mln dolarów

Grzegorz Ułan
Booksy - polska aplikacja do rezerwacji wizyt z dofinansowaniem 4,2 mln dolarów
9

Bardzo fajnie rozwija się ten polski biznes, to już kolejna inwestycja w ten pomysł. Pierwszy docenił ich polski fundusz Inovo kwotą 1,7 miliona złotych, wspólnie z niemieckim funduszem Muller Medien i brytyjskim Piton Capital, którzy dołożyli 1,3 miliona złotych. Teraz TechCrunch donosi o kolejnej rundzie finansowania dla Booksy, ale już w kwocie 4,2 miliona dolarów.

Rundę tę poprowadził fiński OpenOcean przy udziale australijskiego funduszu Investible, polskiego Nomad Fund, Kai Hansen (ex-Lieferando), Apostolos Apostolakis i Rafała Pluteckiego, który jest szefem warszawskiego kampusu Google.

Trochę więcej o Booksy pisaliśmy przy okazji pierwszej inwestycji, to kompletny system do rezerwacji wizyt w salonach usługowych – m.in. u fryzjera, kosmetyczki, fizjoterapeuty czy masażysty. Kompletny, bo zapewnia obsługę zarówno po stronie lokali jak i po stronie klientów, którzy zamawiają wizytę na stronie czy też przy użyciu aplikacji mobilnej.

Warto też przypomnieć, że współzałożycielem Booksy jest Stefan Batory twórca aplikacji do zamawiania taksówek iTaxi, które też nieźle sobie już radzi, oferując dostępność usługi w wielu miastach Polski. Jak powiedział CEO Booksy inwestycja przeznaczona zostanie na dalszy rozwój aplikacji, między innymi udostępnienie klientom możliwości realizacji płatności za zamówione wizyty z poziomu aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu