Mobile

BookScanner od ABBYY to potężne narzędzie do digitalizacji książek i OCR... na smartfonie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
BookScanner od ABBYY to potężne narzędzie do digitalizacji książek i OCR... na smartfonie [prasówka]
9

W AppStore zadebiutowała nowa aplikacja firmy ABBYY specjalizującej się w oprogramowaniu do skanowania i OCR. BookScanner pozwoli nam zdigitalizować papierowe książki.

ABBYY BookScanner

Skanowanie książek i dokumentów za pomocą kamery w smartfonie nie jest nowością. Popularność tego rozwiązania rośnie, więc przyciąga nowych producentów. Swoją propozycję zaprezentowała właśnie firma ABBYY (znana m.in. ze świetnego FineReadera). BookScanner to program, który pozwoli nam zeskanować w szybki sposób całe strony z książek, a następnie dokona ich analizy (OCR), przekształcając na tekst gotowy do np. skopiowania do innej aplikacji czy wiadomości. W sumie obsługiwane są aż 193 języki, a zeskanowane dokumenty możemy zapisać w jednym z 12 formatów (m.in. PDF, DOCX, TXT, EPUB i FB2).

Program wykorzystuje dwie flagowe technologie firmy ABBYY - BookScan oraz Mobile OCR Engine. Prace nad nimi trwają już od ponad dwóch lat. Wszystko to dopełnia prosty i intuicyjny interfejs. Aplikację pobierzecie ze sklepu AppStore. Wyceniono ją na równowartość 20 dolarów. Wersja na Androida nie jest jeszcze dostępna.

Solitaire na Androida

Microsoft udostępnił jeden ze swoich topowych produktów w sklepie Google Play. Mowa oczywiście o sławetnym Solitaire. W sumie aplikacja na Androida to aż 5 gier karcianych, w które z pewnością każdy z nas kiedyś widział na Windowsie. Gry są bowiem tam dostępne już od wersji 3.0, a w miarę upływu lat otrzymywały nowe wcielenia. Tutaj uzupełniono je o synchronizację danych w chmurze, osiągnięcia, a także system codziennych wyzwań. Wydanie na Androida jest bezpłatne, aczkolwiek znajdziemy tutaj reklamy. Możemy się jednak ich czasowo pozbyć, wykupując abonament premium na miesiąc lub cały rok z góry (ceny zaczynają się od 4,69 zł a kończą na 50 zł).

W Galaxy S7 zmienimy rozdzielczość

Aktualizacja Samsunga Galaxy S7 do Androida 7.0 Nougat zbliża się wielkimi krokami. Pojawiają się też nowe informacje na jej temat. Na jednym ze zrzutów ekranu zaprezentowano funkcję, która pozwoli nam zmienić rozdzielczość ekranu w urządzeniu. Do dyspozycji będziemy mieli trzy opcje: 720 x 1280, 1080 x 1920 oraz natywną - 1440 x 2560. Co to zmienia? Zredukowanie rozdzielczości ekranu zmniejszy narzut na procesor graficzny, który nie będzie musiał renderować tak dużej ilości pikseli. W praktyce może zatem to wydłużyć czas pracy urządzenia. Niejednokrotnie już mówiono, że różnice między ekranami pracującymi w rozdzielczości 1080p oraz 1440p są niedostrzegalne gołym okiem.

Co najciekawsze, w wersji beta domyślnie ustawiono rozdzielczość Full HD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeMobileskanowanie