Mobile

Sztuczna inteligencja w aplikacji do zadań? Nowe Any.do zapowiada się znakomicie

Tomasz Popielarczyk
Sztuczna inteligencja w aplikacji do zadań? Nowe Any.do zapowiada się znakomicie
8

Any.do to jedna z ciekawszych aplikacji do zarządzania zadaniami. W najnowszej wersji twórcy zaimplementowali rozwiązania, których nie powstydziłby się sam Google. Od teraz w realizacji naszych planów pomoże sztuczna inteligencja.

W nowej wersji Any.do pojawił się... asystent. który ma nam pomagać w wykonywaniu zadań. Napędzana sztuczną inteligencją i nauczaniem maszynowym funkcja przypomina mocno asystenta Google czy nawet boty z Facebook Messengera. Będziemy mogli ją aktywować przy wybranych zadaniach. Na animacji poniżej widzimy przykładowe zastosowanie - kupno kwiatów dla mamy. Aplikacja pyta nas, jakim budżetem dysponujemy i z jakiej okazji robimy prezent. Po udzieleniu odpowiedzi otrzymujemy od niej propozycje sklepów, gdzie możemy złożyć zamówienie. Oczywiście nie jest to usługa bezpłatna, bo Any.do pobiera 5-15 proc. od kwoty naszego zamówienia.

W przypadku bardziej skomplikowanych zadań lub takich, z którymi bot sobie nie poradzi możemy wejść w interakcję z żywym człowiekiem. Any.do zapowiada położenie dużego nacisku na to rozwiązanie i jednocześnie planuje zaangażować zewnętrzne firmy do współpracy. Z czasem asystent ma zostać udostępniony we wszystkich krajach i obsługiwać coraz więcej typów zadań.

A skoro o tym mowa, to nowa wersja Any.do jest już w pełni zgodna z asystentką głosową Alexa działającą m.in. na urządzeniach Amazon Echo i Dot. Pozwoli to użytkownikom na zarządzanie zadaniami za pomocą komend głosowych bez potrzeby wyjmowania smartfona.

Any.do 4.0 to również szereg mniejszych nowości. Twórcy dodali widok kalendarza, a także zmodyfikowali system synchronizacji w taki sposób, aby działał szybciej i wydajniej. Zmiany mają być odczuwalne przez każdego użytkownika.

Any.do wyrasta na innowatora w segmencie usług do zarządzania zadaniami. Rynek ten można łatwo podzielić na dwie grupy - gigantów oferujących kompleksowe rozwiązania dla użytkowników indywidualnych oraz biznesowych, a także małe aplikacje z ambicjami i fajnymi pomysłami. Any.do, mimo dużej popularności (na całym świecie programu używa 15 mln osób), wydaje się plasować ciągle gdzieś pomiędzy. Prezentowane nowości i wykorzystanie sztucznej inteligencji to bez wątpienia ciekawy ruch. Pytanie, czym się skończy - wyniesieniem Any.do na pozycję jednej z najpopularniejszych list zadań czy przejęciem przez giganta branży IT szukającego takich świeżych pomysłów.

Nowa wersja Any.do jest obecnie dostępna jedynie na iOS. Posiadacze Androidów mają otrzymać aktualizację w niedalekiej przyszłości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu