Motoryzacja

BMW potwierdza M3 Touring, konkurencja dla Audi RS4 Avant

Kamil Pieczonka
BMW potwierdza M3 Touring, konkurencja dla Audi RS4 Avant
2

BMW eksperymentowało z sportowymi kombi w swojej historii kilka razy, ale nigdy te auta nie zdobyły większej popularności. Teraz Bawarczycy podejmą kolejną próbę z modelem M3. Czy uda się powtórzyć sukces Audi RS4 Avant?

BMW M3 Touring dopiero w 2022 roku

Nowe BMW M3 ma zadebiutować już niedługo bo w przyszłym miesiącu, ale tylko w wersji sedan. Ten model już kilkukrotnie przyłapano na testach, ale w pełnym kamuflażu, więc dokładny wygląd nadal jest małą tajemnicą. Pewne jest, że M3 będzie zgodne z najnowszą myślą designerską BMW, czyli dostajemy ogromny grill w kształcie charakterystycznych nerek. Do tego znajdą się tutaj dodatkowe wloty powietrza, zmieniony kształt świateł i dodatkowe detale, które podniosą wizualną atrakcyjność samochodu.

Pod maską znajdzie się silnik o pojemności 3 litrów, będzie to dobrze znana "rzędowa szóstka" z podwójnym turbodoładowaniem. Przewidywane są dwa warianty mocy, 480 KM i 510 KM. Wersja Touring ma otrzymać ten sam silnik. Napędzane będą oczywiście wszystkie koła, a w razie potrzeby napęd nawet w 100% będzie mógł być przekazywany na tylne koła. Przyśpieszenie do 100 km/h powinno trwać krócej niż 5 sekund. Według grafików serwisu AutoExpress BMW M3 Touring może wyglądać tak jak na obrazku poniżej.

Niestety na M3 w wersji kombi będziemy musieli poczekać jeszcze około 2 lata. BMW późno wzięło się za pracę nad tym modelem i jest obecnie dopiero na początku dwuletniego okresu projektowego. Powstają pierwsze prototypy, które mają pojawić się na testach torowych w najbliższych miesiącach. Główni konkurenci dla tego modelu to wspominane już Audi RS4 Avant oraz Mercedes AMD C63 Estate. Co ciekawe BMW już kiedyś stworzyło M3 w wersji Touring, w 2000 roku powstał prototyp na bazie modelu E46 ale ostatecznie nie wszedł on do masowej produkcji. Ta wersja oferowała moc 340 KM, również z rzędowego, sześciocylindrowego silnika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu