Android

Google przywraca kalendarz do Android Auto, naprawiają to co zepsuli

Kamil Pieczonka
Google przywraca kalendarz do Android Auto, naprawiają to co zepsuli
1

Android Auto z założenia jest bardzo fajnym rozwiązaniem, które unifikuje systemy inforozrywki w samochodach, często z korzyścią dla kierowcy dając znacznie większe możliwości. Google jednak cały czas coś w tym rozwiązaniu zmienia i nie zawsze na lepsze. Tym razem naprawiono jednak całkiem istotny błąd.

Kalendarz wraca do Android Auto

Wraz z pojawieniem się Asystenta Google zaczęły się problemy Android Auto. Wcześniej usługa posiada moduł obsługi głosowej i może był on bardzo prosty i reagował tylko na precyzyjne komendy, ale przynajmniej działał. Tego samego, przynajmniej w początkowej fazie, nie można było powiedzieć o asystencie, który dzisiaj potrafi szwankować, zmieniając np. język. Co jednak ważniejsze, gdy pojawił się asystent, to z powiadomień zniknęły wydarzenia z kalendarza. Google jednak wreszcie zamierza ten błąd naprawić, ale tylko dla smartfonów z Androidem w wersji 6.0 lub wyższej.

Funkcja kalendarza ma wrócić na Android Auto w przeciągu miesiąca, prawdopodobnie jako osobna aplikacja, a nie do listy powiadomień jak to miało miejsce wcześniej. Będzie za to nieco bardziej rozbudowana. Jak podamy w naszym wydarzeniu lokalizację i/lub numer telefonu, to bezpośrednio z poziomu aplikacji pojawi się możliwość włączenia nawigacji lub wykonania telefonu. Trzeba przyznać, że to bardzo użyteczne rozwiązanie, szczególnie gdy prowadzimy samochód i nie za bardzo mamy możliwość aby znaleźć właściwy numer i poinformować np. o swoim spóźnieniu.

Podstawowe ustawienia w Android Auto

Google zamierza też wreszcie dodać kilka potrzebnych ustawień, które będzie można zmienić z poziomu ekranu w samochodzie. Do tej pory wszystkie ustawienia związane z Android Auto były schowane w aplikacji na telefonie, z ekranu samochodowego można je było tylko włączyć. Teraz w menu pojawi się 5 nowych opcji pozwalających na zmianę podstawowych ustawień dotyczących otrzymywania powiadomień, wznawiania odtwarzania mediów po uruchomieniu Android Auto oraz pokazywaniu widgetu pogodowego. Niby niewiele, ale powinno usprawnić życie jeśli chcemy np. wyciszyć dźwięki gdy nasi pasażerowie zasną.

Wszystkie te zmiany powinny trafić na Android Auto już wkrótce w ramach jednej z kolejnych aktualizacji. I z pewnością nie będzie to koniec zmian, bo pomysłów na usprawnienie tego rozwiązania jest znacznie więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu