Świat

Blokowanie serwisów społecznościowych cd.

Grzegorz Marczak
Blokowanie serwisów społecznościowych cd.
8

Coraz więcej firm i instytucji zaczyna blokować dostęp do serwisów społecznościowych swoim pracownikom. Początkowo powodem takiego postępowania był (według firm) zbyt długi czas jaki pracownicy spędzali w ciągu pracy na korzystaniu z serwisów takich jak Myspace czy Facebook. Oczywiście można dłu...

Coraz więcej firm i instytucji zaczyna blokować dostęp do serwisów społecznościowych swoim pracownikom. Początkowo powodem takiego postępowania był (według firm) zbyt długi czas jaki pracownicy spędzali w ciągu pracy na korzystaniu z serwisów takich jak Myspace czy Facebook.

Oczywiście można długo dyskutować nad tym kto ma racje czy pracodawca martwiący się o spadek produktywności pracownika, czy pracownik twierdzący, że takie ograniczanie go wpłynie negatywnie na jego postrzeganie firmy.

Niestety ale pracodawcy dostają do swoich rąk coraz więcej argumentów na to aby blokować serwisy typu Facebook. Ostatnie doniesienia o trojanach grasujących w reklamach na Myspace czy Bebo są już dużo lepszym argumentem niż sam spadek produktywności pracowników.

Firma ScaneSafe zajmująca się bezpieczeństwem poinformowała ostatnio, że wśród jej klientów już ponad 30% blokuje dostępy do serwisów networkingowych. Według ScaneSafe do najczęściej blokowanych serwisów należą MySpace, YouTube, Facebook and LinkedIn.

Bardzo jestem ciekawy czy w waszych firmach również obserwujecie podobne zjawiska (blokowania serwisów społecznościowych)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu