Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Blokowanie Facebook-a

GM
Grzegorz Marczak
4

W UK większość firm i dużych korporacji blokuje dostęp do facebook i serwisów jemu podobnych. Dodatkowo pracownicy ostrzegani są, że nie mogą korzystać z tego typu stron podczas godzin pracy. Krok ten będzie najbardziej bolesny dla londyńczyków wśród których aż 826 tysięcy jest zarejestrowanymi...


W UK większość firm i dużych korporacji blokuje dostęp do facebook i serwisów jemu podobnych. Dodatkowo pracownicy ostrzegani są, że nie mogą korzystać z tego typu stron podczas godzin pracy.

Krok ten będzie najbardziej bolesny dla londyńczyków wśród których aż 826 tysięcy jest zarejestrowanymi użytkownikami facebook.com.

Dodatkowo przeprowadzone badania pokazały, że brytyjscy użytkownicy spędzają miesięcznie około 191 minut w facebook.

Po ukazaniu się tej informacji na telegraph.co.uk na wielu blogach pojawiły się dość krytyczne uwagi na temat blokowania serwisów społecznościowych przez firmy.

Oczywiście można zawsze tłumaczyć sobie, że pracownik powinien być rozliczany z efektów pracy a nie czasu pracy. Tylko dlaczego przedsiębiorstwa mają płacić za to, że ich pracownicy korzystają z facebook?

Moim zdaniem blokowanie serwisów w firmach to ostateczność, pytanie tylko czy nie przerodzi się to w tendencje z, którą trudno będzie walczyć. Przedsiębiorstwa i korporacje korzystają przeważnie z kilku firm, które dostarczają rożnego rodzaju zabezpieczenia w tym filtry internetowe - jeśli facebook zagości na dobre w takich filtrach może okazać się, że aktywność w czasie godzin pracy w tym serwisie może nieco spaść.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: