Świat

Mapy od Google i Yahoo w mercedesach s-klasy

Grzegorz Marczak
Mapy od Google i Yahoo w mercedesach s-klasy
1

Narzekający na system nawigacji (a szczególnie na mapy) użytkownicy samochodów marki Mercedes-Benz w USA zmusili firmę do działania. W wyniku reklamacji klientów, producent samochodów postanowił podpisać umowę na dostarczanie map z takimi firmami jak Google, Yahoo i Ask. Mapy z Google i Yahoo moż...

Narzekający na system nawigacji (a szczególnie na mapy) użytkownicy samochodów marki Mercedes-Benz w USA zmusili firmę do działania. W wyniku reklamacji klientów, producent samochodów postanowił podpisać umowę na dostarczanie map z takimi firmami jak Google, Yahoo i Ask.

Mapy z Google i Yahoo można konfigurować według własnych potrzeb (to już wiemy), następnie tak przygotowane mapy możemy wysłać do naszego systemu GPS znajdującego się w naszym samochodzie. Funkcja taka będzie dostarczona użytkownikom już niedługo - przy mapach pojawi się nowa opcja o nazwie "Send to Car". W momencie kiedy prześlemy mapę do samochodu, pobranie jej następuje po wciśnięciu w samochodzie odpowiedniego przycisku (tak załadowane mapy są gotowe do natychmiastowego używania)Ciekawostką jest, że również inne osoby (nasi znajomi) będą mogli przesłać nam informacje o trasach, drogach czy lokacjach do których będziemy się udawać.

Możliwość z korzystania z map Google i Yahoo pojawi się w mercedesach klasy S, C oraz CL.

Bardzo ciekawy jestem jakiego jeszcze rodzaju aplikacje będziemy mogli wykorzystywać w samochodach w niedalekiej przyszłości?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu