Świat

Viacom - pokaz hipokryzji

Grzegorz Marczak
Viacom - pokaz hipokryzji
4

Waleczny Viacom - tak daleko posunął się w walce z Youtube (oraz oczywiście o prawa autorskie), że każe usuwać filmy, które zamieścili ich twórcy. Cała sytuacja pokazuje hipokryzję Viacomu. Historia, o której donosi mashable.com zaczęła się od Christopher Knight , który stworzył film reklamowy ma...

Waleczny Viacom - tak daleko posunął się w walce z Youtube (oraz oczywiście o prawa autorskie), że każe usuwać filmy, które zamieścili ich twórcy.

Cała sytuacja pokazuje hipokryzję Viacomu. Historia, o której donosi mashable.com zaczęła się od Christopher Knight , który stworzył film reklamowy mający pomóc mu w dostaniu się do rady edukacji swojego hrabstwa.

Na filmie Christopher, jako waleczny wojownik z mieczem świetlnym walczył z niszczycielami systemu edukacji. Okazało się, że film ten spodobał się twórcom programu "web Junk 2.0" i został wyemitowany w telewizji należącej do Viacomu. Emisja nastąpiła bez zgody i wiedzy autora filmu!


Film jest ponownie dostępny na Youtube

Kiedy Christopher (autor filmu) umieścił swoje amatorskie dzieło reklamowe na Youtube, Viacom wysłał do serwisu take-down notice (prośbę o zdjęcie materiału wideo) mając przekonanie, iż jeśli film był emitowany w ich telewizji to znaczy, że jest to ich własność, o którą trzeba walczyć.

Youtube bezmyślnie (jak zwykle w takich sytuacjach) skasował film. Jest to już któraś z kolei wpadka Youtube - oczywiście wszystko można usprawiedliwić obawą przed kolejnymi pozwami - wydaje się jednak, iż twórcy serwisu zaczynają popadać w paranoje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu