Gry

Na takie gry aż przyjemnie popatrzeć - chyba zmienię zdanie na temat VR!

Konrad Kozłowski
3

Dzięki Blade Runnerowi poznaliśmy jedną z najciekawszych wizji przyszłości, a zeszłorocznemu sequelowi Blade Runner 2049 udało się utrzymać ducha produkcji z 1982 roku. Teraz fanom pozostają ponowne seanse obydwu filmów oraz... zagranie w gry, które przeniosą ich do tego świata. Tylko popatrzcie.

Blade Runner: Revelations jest trzecim tytułem, który zmierza na platformy VR. Jeśli nie jesteście zwolennikami tych technologii, to witam w klubie - VR wciąż nie potrafi przekonać mnie do inwestycji w którekolwiek z urządzeń, ale takie propozycje jak ta pozwalają zacząć na poważnie rozważać zakup gogli.  Wspomniany tytuł rozwijany jest przez studio Sismic Games i zmierza na platformy VR Daydream oraz Mirage Solo. Wcześniejsze gry ukazały się na Oculusa i Gear VR, a mowa o Blade Runner 2049: Memory Lab oraz Blade Runner 2049: Replicant Pursuit.

Blade Runner: Revelations ukaże się na Google Daydream

O tym, jak wygląda każda z gier, możecie przekonać się oglądając zwiastun ten nadchodzącej oraz gameplay'e z dostępnych już na rynku tytułów. Przyszłość, którą przedstawia Blade Runner może nie jest zbyt optymistyczna, ale z całą pewnością intrygująca. Przeniesienie się do takiej rzeczywistości jest niemożliwe, dlatego rozwiązania VR to jedyna szansa na choćby częściowe doświadczenie takiego świata. W Blade Runner: Revelations będziemy wcielać się w postać Harpera - łowcę androidów oczywiście - który staje przed zadaniem rozwiązania spisku przeciwko mieszkańcom Los Angeles. Przed nami klasyczny kryminał, w którym będziemy gromadzić dowody, rozwikływać łamigłówki, ścigać podejrzanych i odwiedzać przeróżne lokalizacje. Przez cały ten czas przyszłość będzie na wyciągnięcie ręki.

W komentarzach pod innymi tekstami traktującymi o grze nie brakuje negatywnych opinii na temat oprawy wizualnej gry. Co więcej, wypomina się jej, że prezentuje się gorzej niż klasycznego Blade Runnera z 1997 roku. W tym miejscu warto więc przypomnieć, czym jest tak naprawdę Daydream . To platforma mobilna VR od Google działająca na wybranych smartfonach, do których potrzebne są gogle o tej samej nazwie (Daydream). Mirage Solo natomiast, to produkt Lenovo nie wymagający podłączenia do żadnego urządzenia zewnętrznego, co też jest ograniczeniem pod względem wydajności. Jeśli oczekiwaliście czegoś lepszego, niż to, co widzicie na zwiastunie Blade Runner: Revelations, to sugerowałbym zwrócenie się ku tytułom Blade Runner 2049: Memory Lab i Blade Runner 2049: Replicant Pursuit, które ukazał się na Oculusa.

Liczy się nie tylko grafika. Zapowiada się cholernie ciekawe śledztwo

Na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty premiery nowej gry, ale wiemy, że nastąpi w pierwszym półroczu 2018 i będzie można ją nabyć w zestawie z goglami Mirage Solo oraz będzie dostępna do pobrania z Google Play (Daydream na Androidzie).

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu