BlackBerry

BlackBerry szturmuje Windows Phone betą swojego Messengera

Jakub Szczęsny
BlackBerry szturmuje Windows Phone betą swojego Messengera
12

W dniu wczorajszym kolejna ważna "beta" zagościła w Sklepie dla Windows Phone. Tym razem mamy do czynienia ze znaną i bardzo lubianą aplikacją od BlackBerry - w tym przypadku jestem pewien, że nie napsuje ona krwi użytkownikom mobilnych okienek, jak zrobił to Live Lock Screen. Do całkiem nied...

W dniu wczorajszym kolejna ważna "beta" zagościła w Sklepie dla Windows Phone. Tym razem mamy do czynienia ze znaną i bardzo lubianą aplikacją od BlackBerry - w tym przypadku jestem pewien, że nie napsuje ona krwi użytkownikom mobilnych okienek, jak zrobił to Live Lock Screen.

Do całkiem niedawna, ów komunikator gościł jedynie na urządzeniach RIM, natomiast gdy rynek opanował Android oraz iOS, z dobrodziejstw tej aplikacji mogli korzystać także posiadacze słuchawek z mobilnym systemem Google i Apple. Początek lipca był również startem zamkniętej bety komunikatora, natomiast po jej zakończeniu, wszyscy użytkownicy systemu Windows Phone zostali zaproszeni do wzięcia udziału w już otwartych beta testach aplikacji od BlackBerry.

Możliwości kultowego komunikatora prezentuje film, który oficjalny kanał BlackBerry w serwisie YouTube opublikował celem przedstawienia aplikacji użytkownikom Windows Phone:

Aplikacja obsłuży zarówno czat dwóch osób, jak i grup. W trakcie tej pierwszej można oczywiście przeprowadzać rozmowy tekstowe, dodawać zdjęcia, przesyłać takie treści, jak notatki głosowe, kontakty, a nawet lokalizacja, w której obecnie się znajdujemy. W trybie rozmów grupowych możemy zaprosić do rozmowy nawet 50 osób. Komunikację ułatwia system powiadomień "read" i "delivered" - czyli potwierdzenie dostarczenia oraz przeczytania wiadomości. Do ekranu głównego można przypiąć obydwa rodzaje czatów - dwu i wieloosobowy celem szybszego przełączania się między nimi. BBM Feeds pozwala na szybkie podejrzenie zmian w profilach osób, z którymi mamy kontakt. Aplikacja pozwala także na wyszukiwanie naszych znajomych używających BBM i dodawanie ich do listy kontaktów.

BBM to należący do BlackBerry komunikator internetowy oraz narzędzie do rozmów wideo skupiony głównie wokół urządzeń BlackBerry. Do 2013 roku używanie go było możliwe tylko w ekosystemie urządzeń BlackBerry, jednak w drugiej połowie tego roku została wydana oficjalna wersja dla urządzeń opartych na systemie Android oraz iOS. Na świecie aplikacja jest używana przez 85 milionów osób.

BlackBerry Messenger Beta dla Windows Phone możecie pobrać stąd.

Grafika: iclarified.com
Źródło: wpworld.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BlackBerryWindows Phone